PO chce zwiększenia sprzedaży mieszkań komunalnych

Czytaj dalej
Fot. Fot. łukasz Capar
Aleksander Radomski

PO chce zwiększenia sprzedaży mieszkań komunalnych

Aleksander Radomski

Wczoraj radni Platformy zaprezentowali projekt uchwały w tej sprawie. Ma być konsultowany, a później trafić pod głosowanie.

- Słupska nie stać na remonty mieszkań komunalnych, a taki zastrzyk jak od premier Ewy Kopacz się nie powtórzy - przekonywał wczoraj poseł Zbigniew Konwiński z PO. - Dlatego chcemy regulacji przepisów w sprawie wykupu mieszkań.

Radni Platformy zaprezentowali projekt uchwały w tej sprawie. Jego najważniejsze założenie to bonifikata nawet do 90 proc. wartości nieruchomości. Dotyczy to jednak mieszkań w najstarszych budynkach wspólnotowych, w których Słupsk wciąż ma udziały. Lokale w nowszych obiektach, wybudowanych przez 1999 rokiem, objęte zostałyby mniej atrakcyjną zniżką. Promocja byłaby czasowa. Miałaby obowiązywać do końca czerwca przyszłego roku.

- Nasza propozycja wynika z potrzeb - zapewnia radny Paweł Szewczyk.

- Chcą tego sami mieszkańcy, z którymi rozmawiamy. Ważny jest też brak realizacji przez prezydenta polityki w zakresie wychodzenia ze wspólnot. W 2016 roku prezydent sprzedał tylko 29 mieszkań. To zbyt mało. Przypomnę, że w 2013 roku były to 443 lokale. Dało to dochód 7,3 mln zł.

Radni Platformy chcą, aby ich projekt został poddany szerszej dyskusji. Zapewniają, że nie mieszkają w zasobach komunalnych. Przypominają, że to miasto jest właścicielem około 4,2 tys. mieszkań komunalnych w istniejących już wspólnotach.

Słupsk na przestrzeni ostatnich sześciu lat sprzedał 1655 lokali za kwotę 27 mln zł.

Aleksander Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.