Iwona Marciniak

PO i PdK WD przeciw PiS

PO i PdK WD  przeciw PiS
Iwona Marciniak

W kołobrzeskiej Radzie Miasta zawiązała się nowa koalicja. APO buduje wspólny front, który ma zatrzymać PiS w przyszłych wyborach

Kołobrzeżanie, którzy w ostatnich wyborach głosowali na Porozumienie dla Kołobrzegu, jednoczące lewicę, prawicę, centrum, a nawet „zielonych”, czyli stowarzyszenie Ekologiczny Kołobrzeg mają prawo odczuwać swoiste deja vu. Bo na nieco ponad rok przed wyborami, piątka z 11 radnych, którzy wtedy na fali niechęci do rządów PO, weszła do rady, teraz zawiązała koalicję z PO, która z kolei, jak mówi jej kołobrzeski lider, poseł Marek Hok,ma na celu zapoczątkowanie: - Takiego ruchu, który spowoduje, że tych wyborów nie wygra PiS. Nie możemy do tego dopuścić. Czekamy na dołączanie się ruchów miejskich.

Oficjalnie nowa koalicja PO - PdK Wioletty Dymeckiej, objawiła się kołobrzeżanom tuż przed piątkową sesją. Jak mówił Marek Hok, PiS po zdemolowaniu systemu państwa sięga do samorzadów.

Co ciekawe, Wioletta Dymecka oznajmiła, że planów nie zmienia - chce kandydować na prezydenta Kołobrzegu. Co na to PO, która ma już kandydatkę, Annę Mieczkowską? Marek Hok nie wyglądał na zadowolonego z wypowiedzi W. Dymeckiej: - Będziemy wybierali najlepszego kandydata, który będzie miał największe szanse na zwycięstwo - oznajmił. Radni, którzy zawarli koalicję z PO, to członkowie klubu Porozumienie dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej , a sojusz z PO popiera kołobrzeski SLD (w PdK WD ważną rolę odgrywa członek Sojuszu Bogdan Błaszczyk). Zresztą kołobrzeski Sojusz swoją współpracę z PO sformalizował - tydzień temu zarząd ugrupowania podjął stosowna uchwałę.

Koalicja powstała krótko po tym, gdy w radzie powstał czwarty już klub - Niezależny Kołobrzeg, z liderem Henrykiem Bieńkowskim na czele. W dawnym PdK, między Wiolettą Dymecką, a nim iskrzyło najbardziej (klub rozpadł się po przypadkowym nagraniu i publikacji rozmowy Wioletty Dymeckiej z Bogdanem Błaszczykiem, którzy radzili jak pozbawić H. Bieńkowskiego funkcji w radzie). Wioletta Dymecka odpowiedzialnością za rozpad PdK obarcza jednak właśnie H. Bieńkowskiego : - Ambicje niektórych osób przerosły to, co zamierzaliśmy - mówiła.

Henryk Bieńkowski odpłaca jej tym samym mówiąc o jej rozbuchanych ambicjach politycznych.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.