Ewelina Sikorska

Po nawałnicy proszą o pomoc Unię. Piszą do premier

Wczoraj samorządowcy z najbardziej poszkodowanych terenów, składali podpisy pod listem do Beaty Szydło. To apel o złożenie wniosku o wsparcie do Funduszu Fot. Mikołaj Kuraś Wczoraj samorządowcy z najbardziej poszkodowanych terenów, składali podpisy pod listem do Beaty Szydło. To apel o złożenie wniosku o wsparcie do Funduszu Solidarności Europejskiej.
Ewelina Sikorska

Straty w regionie przekroczyły już 2 mld zł, można się starać o wsparcie z Funduszu Solidarności - twierdzi marszałek. Ale to już w rękach rządu.

Cztery miliony powalonych drzew, straty w infrastrukturze drogowej opiewające na niemal 74 mln zł, 8 739 uszkodzonych budynków, około 31 tys. hektarów zniszczonych upraw rolnych.

Dotychczasowe szacunki strat, z którymi Kujawsko-Pomorskie boryka się po sierpniowej nawałnicy, porażają. Mowa o ponad 2 mld zł. Dodatkowo fatalną sytuację utrudniają wciąż padające deszcze.

- W historii naszego kraju nie było jeszcze podobnego zdarzenia. To nie była jakaś tam trąba - mówił wczoraj podczas spotkania z samorządowcami marszałek Piotr Całbecki. - Szacunki będą podważane, krytykowane, ale te liczby są wiarygodne.

W podniesieniu się z kolan naszemu regionowi może pomóc wsparcie z  Brukseli. A dokładniej - z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej (FSUE). Na czym miałoby polegać? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewelina Sikorska

Pracuję w dziale Gospodarka, zajmuję się sprawami wsi i rolnictwa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.