PO „odkłamie fałszywą narrację” ws. Smoleńska [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Leszek Rudziński

PO „odkłamie fałszywą narrację” ws. Smoleńska [wideo]

Leszek Rudziński

Platforma Obywatelska powołała własny zespół ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Chce tym samym podważyć wyniki komisji powołanej przez PiS.

Walka o pamięć o katastrofie smoleńskiej trwa w najlepsze. Po zeszłotygodniowym wystąpieniu ministra Antoniego Macierewicza, który wytykał liczne zaniedbania komisji Jerzego Millera - badającej katastrofę po wypadku prezydenckiego Tu-154 - do kontrataku przeszła Platforma Obywatelska.

Szef PO Grzegorz Schetyna oznajmił w środę, że jego partia powołała zespół parlamentarny ds. „badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej w celu osiągnięcia korzyści politycznej”.

Chcemy dać świadectwo prawdzie, oddać pamięć i cześć zmarłym, tym, którzy zginęli w katastrofie. Zespół ma odkłamywać fałszywą narrację, która jest prowadzona w Polsce od lat przez zespół Antoniego Macierewicza i kontynuowana dzisiaj w nieudolny sposób

Schetyna podkreślił, że w skład zespołu weszli eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a kierował nim będzie poseł Marcin Kierwiński.

Były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek oznajmił natomiast, że przyczyny katastrofy są znane już od 2011 r. i nie ma żadnych nowych faktów, które stanowiłyby podstawę do wznowienia badania tego wypadku.

Powstanie nowej komisji ostro skrytykował Ryszard Terlecki z PiS. - Ta komisja to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata. To próba przekonania opinii publicznej, że teraz właśnie nadszedł czas, żeby Platforma, która miała instrumenty do tego, żeby katastrofę i jej przyczyny zbadać, że teraz dopiero zabierze się do pracy i wszystko wyjaśni - mówił wicemarszałek Sejmu.

Zwrócił się jednocześnie do posłów PO, którzy jego zdaniem przez sześć lat nie potrafili wyjaśnić katastrofy. - Koledzy z PO, jest już za późno. Mieliście na to czas. Nie zrobiliście nic, a zrobiliście wiele złego. Jest oczywiste, że strach zagląda wam w oczy i ten strach sprawia, że mamy do czynienia z kabaretem politycznym - mówił Terlecki.

Dodał, że Platforma boi się odpowiedzialności za „to wszystko, co działo się przed katastrofą i po niej od pierwszych chwil po tym zdarzeniu”.


"Ma odkłamywać fałszywą narrację." PO powołuje parlamentarny zespół ds. katastrofy smoleńskiej

(źródło: TVN24/x-news)

Autor: Leszek Rudziński

Leszek Rudziński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.