Joanna Krężelewska

Po tragedii w Koszalinie. Miłosz S. przesłuchany i z zarzutem. Do winy się nie przyznaje

Zatrzymany Miłosz S. powiedział śledczym, że gdyby tylko mógł, sam skoczyłby w ogień, by ratować dziewczęta. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Fot. Radek Koleśnik Zatrzymany Miłosz S. powiedział śledczym, że gdyby tylko mógł, sam skoczyłby w ogień, by ratować dziewczęta. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka z Poznania na okres trzech miesięcy
Joanna Krężelewska

Sąd Rejonowy w Koszalinie uwzględnił wniosek prokuratora okręgowego i zastosował wczoraj wobec Miłosza S. areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna miał zaprojektować wyposażenie escape roomu, w którym w piątek wybuchł pożar. Według śledczych, m.in. nie zadbał o drogi ewakuacyjne. W pożarze zginęło pięć 15-latek.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski nie mógł zrelacjonować przebiegu posiedzenia sądu, gdyż było ono niejawne. Wiemy, że wniosek prokuratury opierał się na kilku przesłankach. - Większość z nich sąd przyjął za istniejące. W szczególności zwrócił uwagę na dwie potrzeby - potrzebę prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania, omawiając szeroko grupy dowodów, które już zostały zebrane, i wskazując, że nie jest to postępowanie zakończone i wymagać będzie jeszcze wielu czynności procesowych - powiedział rzecznik Gąsiorowski.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.