Arkadiusz Biernat

Po trzech tygodniach przerwy, spowodowanej koronawirusem, kopalnie PPG i JSW 6 lipca wróciły do normalnej pracy

Kopalnie wracają do normalnej pracy po przerwie spowodowanej koronawirusem Fot. PGG Kopalnie wracają do normalnej pracy po przerwie spowodowanej koronawirusem
Arkadiusz Biernat

10 kopalń Polskiej Grupy Górniczej wraca do normalnej pracy. Po trzech tygodniach przymusowej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa zakłady od poniedziałku 6 lipca wznowiły pełne wydobycie.

Od poniedziałku (6.07) do normalnej pracy wróciły wszystkie kopalnie Polskiej Grupy Górniczej w których na trzy tygodnie wstrzymano produkcję z powodu pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, trzy tygodnie temu postanowiono ograniczyć produkcję 10 zakładów PGG. To: Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, Piast w Bieruniu, Ziemowit w Lędzinach, Halemba i Pokój w Rudzie Śląskiej, Chwałowice w Rybniku, Marcel w Radlinie, Rydułtowy w Rydułtowach, Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach oraz Wujek w Katowicach.

- Podczas przestoju w kopalniach tych prowadzono wszelkie niezbędne prace zabezpieczające, które pozwolą na płynne rozpoczęcie wydobycia po przerwie. W wymienionych zakładach od poniedziałku przodki i ściany wydobywcze będą normalnie pracować - informuje Tomasz Głogowski z Polskiej Grupy Górniczej.

Według stanu na poniedziałek 6 lipca w spółce wyzdrowiało już 88 proc. pracowników z 1910 zakażonych koronawirusem. Codziennie rośnie liczba tzw. ozdrowieńców, którzy mogą bezpiecznie wrócić do pracy. Stuprocentowy wskaźnik ozdrowień odnotowały ruchy wydobywcze Pokój i Wesoła oraz Zakład Produkcji Ekopaliwa w Woli i spółka zależna Centrum Logistyki Materiałowej PGG. W wielu oddziałach PGG odsetek ozdrowieńców zbliża się o stu procent, np. w kopalni Sośnica wynosi 99 proc. w kopalni Murcki-Staszic - 96 proc.), w Ruchu Jankowice kopalni ROW - także 96 proc.

A jak sytuacja wygląda w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

- W kopalni Knurów-Szczygłowice od 29 czerwca trwa normalny cykl produkcyjny. Kopalnia Budryk planuje powrót do normalnego cyklu produkcyjnego od 7 lipca. Bez zakłóceń pracują pozostałe kopalnie JSW - informuje Sławomir Starzyński, rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Pozostało jeszcze 15% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.