Arkadiusz Biernat

Po "urodzinach" Hitlera w lesie: Wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego

Po urodzinach Hitlera będzie delegalizacja stowarzyszenia? Fot. TVN Po urodzinach Hitlera będzie delegalizacja stowarzyszenia?
Arkadiusz Biernat

Do sądu skierowany został wniosek prokuratora okręgowego o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego. Członkowie organizacji w ubiegłym roku brali udział w urodzinach Adolfa Hitlera w wodzisławskim lesie.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 prokurator okręgowy w Gliwicach wniósł do Sądu Rejonowego w Gliwicach wniosek o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, którego członkowie brali udział w zorganizowanych w lesie "urodzinach" Adolfa Hitlera w 2017 roku.

Prokurator zawnioskował jednocześnie o połączenie złożonego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem starosty wodzisławskiego Ireneusz Serwotki z 16 lutego, a także o wydanie tymczasowego zarządzenia o zawieszeniu w czynnościach zarządu stowarzyszenia i wyznaczenie przedstawiciela do prowadzenia bieżących spraw stowarzyszenia.

- Pismo zawiera wnioski dowodowe związane z przeprowadzeniem przez sąd dowodu z przesłuchań świadków, przesłuchań w charakterze strony, dowodu z dokumentów i z zapisu wideo. Podstawą wniesienia przedmiotowego wniosku jest rażące naruszanie prawa przez stowarzyszenie i brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem i statutem - poinformowała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

W dalszej części:

 • Na jakim etapie jest postępowanie
 • Ile osób zatrzymano w sprawie i jaka kara im grozi
Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arkadiusz Biernat

Dziennikarz, redaktor. Na co dzień pracuję w rybnickim oddziale Dziennika Zachodniego. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Piszę teksty, robię zdjęcia, wykonuję materiały wideo. Prowadzę różnego rodzaju debaty, czasem bywam też spikerem na zawodach sportowych. Na łamach DZ z chęcią punktuję błędne lub trudno wytłumaczalne decyzje samorządowców. Denerwuje mnie, że konflikt polityczny z Warszawy przenosi się do naszych lokalnych społeczności. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Chętnie oglądam piłkę nożną i żużel. Sam jeżdżę na rowerze. Można też się ze mną zmierzyć wirtualnie w CS:GO (początkujący silver ;).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.