PO wyprowadziło się z lokalu miasta

Czytaj dalej
Zbigniew Marecki

PO wyprowadziło się z lokalu miasta

Zbigniew Marecki

Biura parlamentarne senatora Kazimierza Kleiny i posła Zbigniewa Konwińskiego znajdą się teraz w kamienicy przy al. Sienkiewicza 20.

Przenosiny to rezultat podwyżki czynszów, którą wprowadził prezydent Robert Biedroń w miejskich lokalach użytkowych. – Zdecydowaliśmy się na przenosiny, bo w kamienicy, która należy do starostwa słupskiego, znaleźliśmy lepsze warunki niż w miejskiej kamienicy przy al. Sienkiewicza 7, choć teraz płacimy czynsz porównywalny z tym, który nam za-
proponowano po podwyżce w słupskim ratuszu – mówi poseł Zbigniew Konwiński.

W nowym miejscu Platforma Obywatelska wynajmuje trzy pokoje. Już zostały wymalowane i przystosowane do nowych funkcji.
W budynku przy ul. Sienkiewicza 20 znajduje się także nowe biuro SLD, ale ono jest usytuowane na trzecim piętrze. Nie jest wykluczone, że w tej samej kamienicy lokalizację znajdzie także biuro PSL, które na razie funkcjonuje bez oficjalnego biura w mieście.

Czy prezydent Robert Biedroń żałuje, że działające w mieście partie uciekają z biurami do starosty słupskiego?

– Jak byłem posłem, to w Gdyni wynajmowałem lokal za ponad 2 tysiące złotych, a w Słupsku za 150 złotych. Coś było z tym nie tak, tym bardziej, że parlamentarzyści otrzymują co miesiąc 11 tysięcy złotych na utrzymanie biura – tłumaczył prezydent.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.