Pobiegnij w niedzielę razem z nami, a pomożesz innym ludziom...

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Pobiegnij w niedzielę razem z nami, a pomożesz innym ludziom...

Leszek Kalinowski

O Biegu Charytatywnym Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, festynie przy parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze, Marszu Życia rozmawiamy z Anną Marią Fedurek z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Już po raz kolejny Caritas organizuje w Zielonej Górze charytatywną akcję. Co to będzie?

W niedzielę, 10 czerwca, zapraszamy na Bieg Charytatywny Caritas na rzecz uchodźców, który odbędzie się z okazji Światowego Dnia Uchodźcy. Początek o godzinie 14.15. Start i meta będzie się znajdować przy ul. Źródlanej 33. Trasa będzie liczyć 5 km. Regulaminowy czas na przebiegnięcie wynosi 90 minut, więc nawet jeśli ktoś na co dzień nie biega, bez problemu pokona tę trasę.

Ile wynosi wpisowe?

20 zł. W zamian zawodnicy otrzymają pakiet startowy. Ale co ważne, cała zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc uchodźcom, naszym podopiecznym z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (są to mieszkańcy m.in.: Czeczenii, Rosji, Ukrainy, Pakistanu, Bangladeszu, Wietnamu, Algierii, Syrii, Gruzji, Libanu). Kupimy za te pieniądze środki czystości, odzież, obuwie, okulary itd.

Akcja jest organizowana przez...

… Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, parafię pw. św. Alberta w Zielonej Górze, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Ale bieg to nie wszystko, co się będzie działo w tę niedzielę?

Charytatywny bieg zostanie połączony z festynem rodzinnym przy parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze oraz z Marszem Życia organizowanym przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej. Uczestnicy przejdą z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca do parafii pw. św. Alberta, wtedy to rozpocznie się bieg… Warto dodać, że honorowy patronat na wydarzeniem objęli: ks. bp diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński, marszałek Elżbieta Anna Polak, prezydent miasta Janusz Kubicki. Szczegółowe informacje na stronie Caritas.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.