Marek Nienartowicz

Pochwały, zasługi i szpilki [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

To oczywiście nie uczestniczki wyborczego boju. To hostessy towarzyszące żużlowcom podczas zawodów Grand Prix na Motoarenie Fot. Sławomir Kowalski To oczywiście nie uczestniczki wyborczego boju. To hostessy towarzyszące żużlowcom podczas zawodów Grand Prix na Motoarenie
Marek Nienartowicz

A to dostał wsparcie kandydat Całbecki, walczący o kolejną kadencję w fotelu marszałka województwa. Od ludzi PiS! W internecie nachwalić się go nie mogą toruńscy radni tej partii. Na przykład radny Wojtasik. A radny Szuba, niegdyś też wiceprezydent Torunia, „obiektywnie przyznał”, że „Piotr Całbecki dobrze przysłużył się naszemu województwu”. Te pochwały zaserwowali w kontekście odsłoniętego tydzień temu w Toruniu za sprawą marszałka pomnika, ale wyglądają jak za całokształt.

A tak niby PiS walczy o sejmiki i władzę w województwach! Takie działa powytaczał przecież przeciw obecnym marszałkom minister Kwieciński, ten od inwestycji i rozwoju. I tyle plakatów po Toruniu porozstawiał i porozwieszał kandydat Przybylski z listy PiS, bodaj główny konkurent kandydata Całbeckiego (aż przez niektórych już jest tytułowany marszałkiem). A tu taka wewnątrzpartyjna piąta kolumna!

Żeby nie było za dobrze, to marszałek Całbecki nie ułatwia z kolei kampanii tym, którzy tak jak on startują pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. Tyle kandydat Lenz i kandydaci na radnych mówią o wsparciu dla toruńskich rodzin, a akurat ograniczono w Toruniu działalność poradni dla noworodków. I zrobił to szpital, który podlega marszałkowi kandydatowi z KO. No i jak tu prowadzić wiarygodną kampanię?

Są tacy, którzy twierdzą, że kandydatowi Lenzowi z pomocą pospieszył z kolei kandydat Zaleski. Bo pozywając go do sądu za wypowiedzi o wspieraniu dzieł ojca Rydzyka przez prezydenta Zaleskiego, dał mu się zareklamować na Polskę całą jako bojownikowi w walce z wpływami słynnego zakonnika. Fakt, że taki był cel kandydata Lenza- niemała część toruńskiego elektoratu, która o. Rydzyka nie lubi, miała dostać wskazówkę, na kogo głosować.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.