Pociągi Kolei Śląskich będą czyste, korekta w rozkładzie PKP Intercity

Czytaj dalej
Fot. fot. marzena bugała-azarko
Bartosz Wojsa

Pociągi Kolei Śląskich będą czyste, korekta w rozkładzie PKP Intercity

Bartosz Wojsa

Koleje Śląskie ogłosiły bowiem przetarg na myjnię swojego taboru. Myjnia ma ułatwić utrzymanie w czystości wszystkich pociągów. Zwycięzca przetargu będzie miał pięć miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację zamówienia. O tym, kto wygra, zdecyduje kolejno: cena, czas realizacji i deklarowane zużycie/zapotrzebowanie mediów. Zwycięzcę przetargu mamy poznać do lipca tego roku.

Jeszcze w lutym pisaliśmy w DZ o brudnych pociągach Kolei Śląskich. Spółka nie ma własnej myjni, a składy myte są ręcznie – na Raciborskiej w Katowicach. Na szczęście ta sytuacja się zmieni.

Tymczasem w niedzielę, 11 marca, weszła w życie korekta rozkładu jazdy PKP Intercity. Efektem ma być poprawa połączeń między różnymi regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei, także w miastach woj. śląskiego.

W przypadku naszego województwa, zmiany w zasadzie następują tylko na jednej trasie i są nieznaczne. Teraz nocny pociąg IC Pogoria relacji Gdynia Gł. – Katowice – Gdynia Gł. ponownie będzie zatrzymywał się w Pabianicach. Pełną listę zmian na trasach w całej Polsce znaleźć można na stronie www.intercity.pl.

Warto zaznaczyć, że PKP Intercity coraz bardziej otwiera się na konsultacje społeczne w tworzeniu siatki połączeń kolejowych. Niedawno zakończono konsultacje dotyczące rozkładu na sezon 2018/2019, a w internetowej ankiecie wzięło udział ponad 4,5 tys. osób.

– Chcemy uwzględnić oczekiwania pasażerów w nowym rozkładzie – zapewnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity. – Cieszy nas zatem, że liczba osób zgłaszających swoje opinie rośnie. Propozycje są sprawdzane pod kątem możliwości ich wprowadzania do rozkładu jazdy – dodaje. Co ciekawe, pasażerowie postulowali m.in. o uruchomienie połączeń z Bielska-Białej do Olsztyna.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.