Jacek Drost

Pociągiem Intercity z Bielska-Białej przez Żywiec pojedziemy do Zakopanego

Pociągiem Intercity z Bielska-Białej przez Żywiec pojedziemy do Zakopanego
Jacek Drost

9 września PKP Intercity uruchomi weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Skład TLK Halny pojedzie m.in. przez Bielsko-Białą oraz Żywiec

Pasażerowie planujący wyjazd zarówno do turystycznej stolicy Tatr, jak i Beskidów od 9 września zyskają weekendowe połączenie na trasie Bydgoszcz - Zakopane. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu Bielsku-Białej i Żywcu - poinformowała spółka PKP Intercity.

Skład wyruszy z Bydgoszczy w sobotę przed godz. 6.00, a do Zakopanego dotrze na godz. 18.45. W relacji powrotnej pociąg odjedzie z południa Polski w niedzielę o godz. 10.44, by dotrzeć do Bydgoszczy na godz. 22.45.

- Bardzo fajna decyzja - stwierdził Hubert Maślanka, prezes Stowarzyszenia Kolej Beskidzka. I dodał, że mimo wszystko ma ona pewne plusy i minusy.

- Plusem jest to, że takie połączenie w ogóle się pojawi, że linia zaczyna wracać do życia. Z punktu widzenia naszej or-ganizacj i starań, jakie prowadziliśmy, to informacja, która nas cieszy. Na minus natomiast należy zaliczyć kształt oferty, bo jest ona bardzo ograniczona - pociąg do Zakopanego będzie przyjeżdżał do Żywca w soboty o godz. 18.00, więc taki rozkład jazdy może nie generować tylu pasażerów, ilu byśmy się spodziewali. Niemniej jednak takie działania traktujemy jako wyzwanie, które należy rozwijać i udoskonalać - komentuje prezes Maślanka.

Zdradza, że starają się, żeby pociąg, oprócz Żywca i Suchej Beskidzkiej, zatrzymywał się jeszcze w Hucisku i Lachowicach, bo to ważne turystycznie stacje. - Podejrzewam, że od września nie uda się tego wprowadzić, ale będziemy chcieli, by w przyszłości pociąg tam się zatrzymywał - mówi Maślanka. Według niego ważne jest to, iż skład będzie kursował przez Opole, Wrocław, Poznań, Gniezno, czyli miasta, które są atrakcyjne dla pasażerów, zwłaszcza studentów uczących się w Opolu czy Wrocławiu. - Dla nich, żeby wyjechać z Żywiecczyzny niedzielę po południu na zajęcia, to będzie dogodne połączenie - mówi Maślanka.

Spółka PKP Intercity informuje, że osoby, które zaplanują wyjazd w góry z wyprzedzeniem, mogą liczyć na zniżki. W ramach oferty „Wcześniej-Taniej” ceny biletów za przejazd w 2. klasie składem TLK Halny z Bydgoszczy do Zakopanego (oraz w relacji powrotnej) zaczynają się od 56 zł. Studenci czy uczniowie, dzięki przysługującym im ulgom ustawowym, za podróż zapłacą jeszcze mniej. Przy zakupie biletu warto skorzystać z internetowego systemu sprzedaży lub aplikacji mobilnej, które umożliwiają realizację transakcji szybko i bez wychodzenia z domu (co ciekawe - tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, aż 41 proc. pasażerów nabyło bilety online).

- Najlepiej byłoby jakby ten pociąg docierał do Żywca w piątek po południu lub jak dawniej w sobotę około godziny 3 nad ranem. Może docelowo tak będzie, ale od czegoś trzeba zacząć - stwierdza prezes Maślanka.

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.