Tomasz Szymczyk

Pociągiem z Gliwic do Rybnika, ale na razie tylko w weekendy

Dzięki nowemu połączeniu pociągiem do Wisły i Ustronia będą mogli dojechać mieszkańcy m.in. Knurowa, Rybnika i Żor Fot. Tomasz Szymczyk Dzięki nowemu połączeniu pociągiem do Wisły i Ustronia będą mogli dojechać mieszkańcy m.in. Knurowa, Rybnika i Żor
Tomasz Szymczyk

Po osiemnastu latach przerwy na trasę Gliwice - Knurów - Rybnik wracają pociągi osobowe. Na razie to tylko jedno weekendowe połączenie z Gliwic do Wisły Głębce. Jest szansa na całoroczne pociągi?

To główna rozkładowa nowość Kolei Śląskich, szykowana przez regionalnego przewoźnika w nowym rozkładzie jazdy, który obowiązywać będzie od 9 grudnia. Pociąg o nazwie Kubalonka kursować będzie na trasie Gliwice - Knurów - Rybnik - Żory - Chybie - Skoczów - Wisła Głębce.

Dla Knurowa będzie to oznaczało powrót połączeń pasażerskich do tego miasta po osiemnastu latach. W czerwcu 2000 roku z dworców w tym mieście odjechały ostatnie połączenia relacji Gliwice - Rybnik.

- Mam nadzieję, że nasze nowe połączenie spotka się z zainteresowaniem mieszkańców regionu - okolic Gliwic, Rybnika, Żor, a szczególnie tych miejscowości, gdzie pociąg nie zatrzymywał się już od kilkunastu lat - mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. - Z przyjemnością powitamy na pokładach naszych pociągów nowych pasażerów. Liczę na to, że transport kolejowy w nowym wydaniu przypadnie im do gustu - dodaje.

W dalszej części:

 • Co jest konieczne po takiej przerwie
 • Kto podejmie decyzję co do połączeń codziennych
 • Kto bardzo się cieszy z uruchomienia połączenia
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.