Pociągiem z Jaworzna do Designer Outlet Sosnowiec. To rozładuje korki, tylko trzeba postawić przystanek

Czytaj dalej
Tomasz Szymczyk

Pociągiem z Jaworzna do Designer Outlet Sosnowiec. To rozładuje korki, tylko trzeba postawić przystanek

Tomasz Szymczyk

Jaworzno chce, by przy Centrum Handlowym Designer Outlet Sosnowiec (dawny Fashion House) powstał przystanek kolejowy. Ludzie w drodze do Katowic przesiadaliby się tu na pociąg. Zyskali by też klienci centrum handlowego.

Designer Outlet Sosnowiec w Sosnowcu - Jęzorze widzą z okien pociągu podróżni jeżdżący między Katowicami a Krakowem. Najbliższa stacja jest jednak w Mysłowicach. Na tej w Jęzorze, oddalonej od centrum o prawie trzy kilometry, pociągi osobowe już się nie zatrzymują. Jaworzno chciałoby, żeby nowy przystanek powstał przy samym centrum. Jadący do Katowic mieszkańcy tego miasta mogliby się tutaj przesiąść z samochodu, autobusu czy roweru na pociąg i bez korków dojechać do stolicy województwa. W Jaworznie odbyło się już spotkanie w tej sprawie. Przystanek miałby się nazywać Jęzor Outlet. Pismo w sprawie jego utworzenia trafiło już do PKP PLK.

- Marzymy o tym, żeby ciężar przewozów pasażerskich był w pewnym stopniu przeniesiony na kolej. Budujemy centrum przesiadkowe w Szczakowej, ale można by takie centrum zlokalizować również przy centrum handlowym na granicy Jaworzna i Sosnowca - mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. - Jeżeli trakty komunikacyjne się zapchają, to być może nie będzie sensu wożenia ludzi autobusami do Katowic, a może będzie sens wożenia go pociągami z tamtego miejsca - dodaje.

Pomysł budowy nowego przystanku kolejowego z zadowoleniem przyjął także Designer Outlet Sosnowiec. Jego przedstawicielka Elżbieta Zygmunt mówi, że zastanawiano się na tym już w 2004 roku, gdy centrum powstawało.

W dalszej części:

 • Jaki wkład w budowę przystanku deklaruje centrum handlowe
 • Gdzie jest teren, na którym przystanek mógłby powstać
 • Co analizuje obecnie spółka PKP PLK
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.