Początek zimy i święta jednak ciepłe

Czytaj dalej
Fot. Pawel Miecznik
Marek Weckwerth

Początek zimy i święta jednak ciepłe

Marek Weckwerth

Dziś rano, po nocnym przymrozku, na drogach Kujaw i Pomorza może być ślisko. Lokalnie, rano i przed południem, będzie padał marznący deszcz lub śnieg. Temperatura jest niska - od 2 do 3 stopni Celsjusza. To z powodu chłodnej masy powietrza polarnego.

- Nad nasz region nadciągną z zachodu Europy kolejne deszczowe niże i będzie znacznie cieplej - informuje bydgoski synoptyk dr inż. Bogdan Bąk. - Padać będzie już w czwartek i przez kilka następnych dni. Do przyszłego wtorku spadnie od 15 do 20 milimetrów wody na każdy metr kwadratowy. To dobra wiadomość, bo niemal w całej Polsce wciąż mamy suszę hydrologiczną. Poziom rzek i jezior jest niski. Niski jest także poziom wód gruntowych, co jest niekorzystne dla ujęć wody.

W kolejnych dniach temperatura będzie stopniowo rosła, osiągając w piątek 7-9 stopni. Noce także będą coraz cieplejsze - jutro może być jeszcze dwustopniowy mróz, ale w piątek ma być aż 7-8 stopni Celsjusza. Ten dzień będzie też wietrzny, choć nie tak jak w miniony weekend. Meteorolodzy przewidują wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i przechodzący w dość silny.

- Początek astronomicznej zimy, która rozpocznie się 22 grudnia, ma być pochmurny, deszczowy, wietrzny i ciepły - to aż 6-8 stopni - dodaje Bogdan Bąk.

W Boże Narodzenie będzie najprawdopodobniej podobna aura.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.