„Podaj łapę” zawiesił działalność. Wolontariat w schronisku działa

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

„Podaj łapę” zawiesił działalność. Wolontariat w schronisku działa

Lucyna Makowska

Stowarzyszenie „Podaj łapę” działające przy żarskim schronisku zawiesiło działalność. Jednak wolontariusze nadal mogą opiekować się zwierzakami.

Katarzyna Łach, pracownik administracyjny Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i do niedawna prezes stowarzyszenia nie chciała mówić o powodach zawieszenia działalności.

Obecnie na terenie placówki przebywa 65 psów

- Przez ten czas udało się nam wysterylizować ponad 70 kotów. Zrobiliśmy naprawdę sporo. Środki na ten cel zdobywaliśmy z wpłat z jednego procenta, ale i z datków sponsorów. To co, zostało wydaliśmy na zakup mebli do gabinetu weterynaryjnego, wagi, i innych potrzebnych sprzętów. Zdecydowaliśmy wszyscy ( 15 osób), że rozwiązujemy stowarzyszenie , jednak na terenie placówki działa nadal towarzystwo „Aport”. Jego wolontariusze przychodzą w weekendy, wyprowadzają na spacery zwierzęta, pomagają w ich pielęgnacji. Zapraszamy ich w dni wolne od 10.00 do 18.00. Ich pomoc jest nieoceniona. Ja sama nadal będę pracować w schronisku - dodaje.

Schronisko utworzono dziewięć lat temu. Obecnie na terenie placówki przebywa 65 psów. Zdarzało się, że w boksach było ponad 90 i więcej czworonogów.
- To kwestia dużej liczny adopcji, dzięki naszej stronie internetowej, naszemu funpage'u na FB udaje się nam znaleźć dom dla porzuconych psiaków - zaznacza K. Łach. - Liczba psów „mieszkających” w schronisku z roku na rok spada. To zjawisko bardzo nas cieszy, choć i u nas nie mają źle. Ale wiem, że nic nie zastąpi psiakowi kochającego właściciela. Widzimy jak cieszą się na widok gości.

Na stronie schroniska można znaleźć wszystkie potrzebne informacje, dotyczące procedur adopcji, przyjmowania psów i kotów, ale i zdjęcia pupili czekających na nowych właścicieli. Wolontariat działa przy schronisku od kwietnia 2012 roku.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.