Materiał informacyjny

Podaruj1% Twojego Podatku Fundacji Nasz Śląsk

Materiał informacyjny

Informacje o fundacji

27 stycznia 2004 roku z inicjatywy kilku osób prywatnych powstała Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka. Do założenia fundacji skłoniła je chęć pomocy dzieciom i młodzieży głównie ze Śląska. W tym samym roku fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

W 2006 r. - chcąc rozszerzyć prowadzoną dotąd działalność charytatywną - do Fundacji przystąpili członkowie Klubu Kapitału Śląskiego - stowarzyszenia prywatnych przedsiębiorców, dla których działania na rzecz potrzebujących stanowiły i stanowią ważny, choć nie jedyny cel działania. Ta właśnie pomoc potrzebującym, głównie dzieciom z domów dziecka, wystarczająco pokrzywdzonym przez los, mająca choć w części wyrównać ich szanse oraz pomoc dzieciom niepełnosprawnym i chorym do dziś stanowi misję fundacji. Fundacja pozyskuje środki na swą działalność statutową z darowizn, odpisów 1% podatku oraz prowadzonych akcji. Dzięki temu, że nie zatrudnia pracowników, a wszyscy z nią związani pracują charytatywnie, wszystkie pozyskane środki przeznaczane są na realizację celów statutowych.

Wyposażamy w sprzęt, meble i wszelkie potrzebne środki domy dziecka; pomagamy dzieciom niepełnosprawnym, finansując opiekę medyczną i rehabilitację; umożliwiamy wyjazdy wakacyjne dzieciom z domów dziecka i z ubogich rodzin, fundujemy dla naszych podopiecznych nagrody w zawodach sportowych, wyposażamy w sprzęt sportowy szkoły. Prowadzimy też wiele innych działań, których wspólny mianownik stanowi chęć niesienia pomocy najmłodszym mieszkańcom Śląska.

Oczywiście wszystkie te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, których, jak pokazują minione lata, nie brakuje i jest ich wręcz coraz więcej. W imieniu tych, którzy z pomocy korzystają, serdecznie dziękujemy.

Nasze działania

Podaruj1% Twojego Podatku
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000198194
ING Bank Śląski 75 1050 1214 1000 0022 8079 3320

Fundacja Nasz Śląsk
Al. Łani 1, 41-500 Chorzów
www.naszslask.org
Materiał informacyjny

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.