Marta Gawina

Podlaskie na dwa głosy. Na partyjnych eurokonwencjach

Po konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku Polska zapamiętała zapowiedź reformy systemu zdrowia i obietnicę, że pacjenci będą czekali na SORZ-e Fot. Anatol Chomicz Po konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku Polska zapamiętała zapowiedź reformy systemu zdrowia i obietnicę, że pacjenci będą czekali na SORZ-e tylko godzinę na przyjęcie przez lekarza
Marta Gawina

Jarosław Kaczyński mówił o Via Carpatii, Grzegorz Schetyna o S8. Było też dużo o rolnictwie, małym ruchu granicznym, gospodarce czy wielokulturowości. Taki obraz Podlaskiego w Europie wyłonił się z konwencji dwóch największych graczy na polskiej scenie politycznej PiS i KE. I tylko niektórzy ciągle pytają: czy poza obietnicami wyborczymi coś nam zostanie?

To miały być i dla wielu były najmocniejsze punkty kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Do Białegostoku zjechała partyjna świta. Na konwencji PiS pojawili się osobiście prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Wyborcze spotkanie Koalicji Europejskiej zgromadziło liderów wszystkich tworzących ją ugrupowań: od Grzegorza Schetyny, przez Władysława Kosiniaka-Kamysza do Włodzimierza Czarzastego.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.