Podyskutujmy o regionie. Są powody

Czytaj dalej
Marcin Kasprzyk

Podyskutujmy o regionie. Są powody

Marcin Kasprzyk

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego internetowego tygodnika Śląsk Plus. Dziś jak zwykle porcja ciekawych tematów uzbrojonych w filmy wideo, spacery wirtualne oraz inne interaktywne ciekawostki. Ale dziś zachęcam Was do dyskusji, bo poruszamy kilka ważnych spraw, o których warto rozmawiać, a nawet spierać się o nie.

Tydzień temu na łamach Dziennika Zachodniego oraz naszego tygodnika zapowiedzieliśmy rozpoczęcie wielkiej debaty na temat naszego regionu. Hasłem przewodnim są "4 idee dla Śląska". Bo przecież wszyscy chcemy, żeby woj. śląskie było nowoczesne, silne, bogate. Nie dodaję więcej przymiotników, żeby nie popaść w styl z poprzedniego ustroju.

Nasze tematy do dyskusji podzieliliśmy, na cztery wątki: ludzie, tożsamość, metropolia i przyszłość. Dziś znajdziecie deklaracje autorów debaty, w których wyjaśniają o czym chcemy dyskutować.

Zapraszamy również na nasze kanały na Facebooku i Twitterze dedykowane tej debacie.

Facebook
4 Idee dla Śląskiego

Twitter
@4ideeslaskie

Drugi temat do dyskusji to wystawa historyczna otwarta w nowym Muzeum Śląskim. Nasza autorka dokonała analizy tego co można zobaczyć. A ciekawi jesteśmy waszego zdania na ten temat.

Poza tym przeczytacie w tym tygodniu m.in. ciekawą historię Ronda Jerzego Ziętka w Katowicach oraz dzieje okrętów "Ślązak".

Zapraszam

Marcin Kasprzyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.