Podziel się sercem, podziel się żywnością

Czytaj dalej
Lucyna Makowska

Podziel się sercem, podziel się żywnością

Lucyna Makowska

Aż 32 wolontariuszy będzie od piątku, 11 marca w kilku żarskich marketach zbierało żywność dla domu dziecka i 40 najbardziej potrzebujących rodzin.

- W tym roku będziemy zbierać produkty spożywcze aż w ośmiu marketach- mówi Hubert Drebszok ze Stowarzyszenia Serwus. - Robimy to w ramach banku żywności, ale na terenie Żar, jesteśmy koordynatorami świątecznej akcji pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom z miasta i okolic. Co roku zebrana u nas żywność trafiała do Gorzowa i tam była dzielona.

W tym roku sami będziemy wszystko pakować na miejscu.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach będą pomagać pakować towary w trzech Biedronkach: przy ul. Szy¬manowskiego, Artylerzystówi w Kunicach. Kosze na żywność będą też wystawione w żarskim Netto, Kauflandzie, Lidlu, Intermarche oraz w Tesco. Akcja trwa od piątku, 11 marca do niedzieli.

Pomoc przekazana będzie dzieciom z domu dziecka w Żarach, ale i wytypowanym wcześniej rodzinom. Na razie Serwus dotarł do 40 rodzin, ale nie wykluczone, że będzie ich więcej. - Zachęcamy wszystkich do wspa¬rcia najbiedniejszych- dodaje H. Drebszok.

Podziel się sercem, podziel się żywnością
Lucyna Makowska - Zawsze mogliśmy liczyć na wielkie serca robiących zakupy w marketach - mówi H. Drebszok- wiem, że teraz też nas nie zawiodą.
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.