Podzielmy się świątecznym posiłkiem z osobami bezdomnymi!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/archiwum
Hanna Walenczykowska

Podzielmy się świątecznym posiłkiem z osobami bezdomnymi!

Hanna Walenczykowska

W środę (25 grudnia) z placu Wolności w Bydgoszczy wyruszą organizatorzy i wolontariusze akcji „Ciepło serca w słoiku”, by zawieść osobom koczującym na terenie miasta świąteczny posiłek i ciepłą odzież.

Większość akcji charytatywnych przygotowywanych z okazji Bożego Narodzenia już się zakończyła.

Mikołaje na motocyklach

Jeszcze tylko pozostaje „Ciepło serca w słoiku” - akcja zapoczątkowana w 2014 roku przez bydgoszczankę Sandrę Pawłowską a kontynuowana przez Ireneusza Nitkiewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy.

- Odwiedziliśmy już trzy domy dziecka, w Bydgoszczy, Orłowie i Trzemiętowie – mówi Ireneusz Nitkiewicz. - Przekazaliśmy dzieciom paczki z prezentami. W Trzemiętowie byli z nami członkowie klubu motocyklowego Praetorians, którzy ufundowali upominki. Myślę, że będą tam zaglądać częściej.

Świąteczna zbiórka

Przypominamy, że spotkanie darczyńców i wolontariuszy akcji odbędzie się na placu Wolności, w pierwszy dzień świąt (25 grudnia) o godz. 11.

- Czekamy na ciepłe jedzenie, konserwy i inne produkty spożywcze. Przydadzą się także kosmetyki i środki higieny osobistej; szampony, mydła, pianki do golenia, pasty do zębów, dezodoranty itd. – wymienia Ireneusz Nitkiewicz. - Ciepłą odzież, rękawice, czapki już mamy.

Jedzenie oraz odzież zostanie przewieziona m.in. do osób, które koczują na terenie Bydgoszczy.

Pomagajmy przez cały rok

Święta Bożego Narodzenia miną, ale potrzeby pozostaną. Dlatego też każdy, kto zechce pomóc może to nadal robić. Warto przekazać pieniądze lub dary rzeczowe dowolnie wybranej organizacji, która prowadzi działalność charytatywną. A, że za kilka dni przywitamy 2020 rok, to można się już zastanowić komu przy okazji rozliczania podatku dochodowego przekazać jeden procent.

W tym roku 14,5 mln podatników przekazało w swoich zeznaniach rocznych PIT prawie 875 mln zł w ramach 1 proc. podatku dla różnych organizacji pożytku publicznego.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.