Pogoda nie sprzyja budowlańcom...

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Pogoda nie sprzyja budowlańcom...

Maja Stankiewicz

Zima spowolniła prace na budowie nowego Komisariatu Policji w Szubinie. Lepszej siedziby doczekają także policjanci z Mroczy.

W Mroczy obiekt nie zostanie wzniesiony od podstaw. W planach na ten rok jest tylko remont i rozbudowa obecnego komisariatu policji, który po likwidacji posterunku w Sadkach obsługuje teren dwóch gmin - Mroczy i Sadek.

Czas jest najwyższy by to zrobić, bo siedziba policji w Mroczy jest w opłakanym stanie. Aż wstyd, by funkcjonariusze pracowali w takich warunkach. W ub. r. przygotowana została dokumentacja tej inwestycji. Jest też pozwolenie na budowę.

W Szubinie prace budowlane już trwają. Rozpoczęto je z rozmachem w czerwcu ub.r. Szybko postawione zostały budynki gospodarcze i garaże. We wrześniu wmurowano kamień węgielny pod budowę głównego obiektu.

Nowy komisariat powstaje przy ul. Sportowej w Szubinie, tuż obok stadionu i remizy PSP. Taka lokalizacja rodzi żarty.

- Po przeprowadzce policji będzie to najbezpieczniejsza ulica w mieście...

Prace powierzono firmie Inenergia z Inowrocławia. Mają zakończyć się w listopadzie. Koszt budowy znaczny, blisko 6 mln zł.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.