Pogryzienia przez psy w Siemianowicach Śląskich

Czytaj dalej
Fot. ARC/ Polska Press
Bartłomiej Wortolec

Pogryzienia przez psy w Siemianowicach Śląskich

Bartłomiej Wortolec

W miniony weekend 3 i 4 września w Siemianowicach Ślaskich doszło do dwóch przykrych zdarzeń z agresywnymi psami. Ich wynikiem jest pogryziona kobieta oraz zagryziony miniaturowy sznaucer.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę na ul. Jagiełły w Siemianowicach Śląskich. Przywiązany pod sklepem amstaf w pewnej chwili zerwał się ze smyczy i zaatakował psa, z którym spacerowała kobieta. Właścicielka zaczęła bronić swojego czworonoga przez co została pogryziona przez agresywnego amstafa. Mieszkanka Siemianowic Śląskich z licznymi ranami szarpanymi uda została przetransportowana do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania właściciela, gdzie ustalili, że pies posiada aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Obecnie amstaf jest objęty obserwacją w lecznicy weterynaryjnej

- Właściciel amstafa odmówił przyjęcia mandatu od funkcjonariuszy policji, przez co sprawa została skierowana do sądu - mówi podkom. Tatiana Lukoszek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

Drugi przypadek miał miejsce w niedzielę, gdzie na jednym z siemianowickich osiedli wilczur zaatakował miniaturkę sznaucera. Niestety, pomimo udzielonej przez weterynarza pomocy, pies nie przeżył.

- Pogryzienie przez wilczura wynikało z braku ostrożności przy prowadzeniu psa. Właściciel owczarka niemieckiego był nietrzeźwy - dodaje podkom. Tatiana Lukoszek.

Za nie zachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi kara grzywny do 250 złotych lub nagana.

Siemianowicka policja apeluje, aby właściciele czworonogów zachowali wszelkich starań, żeby zwierzęta nie stanowiły zagrożenia dla innych osób lub zwierząt.

*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Bartłomiej Wortolec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.