Pokonajmy razem koronawirusa – pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji STOP COVID - ProteGO Safe

Czytaj dalej
Materiał informacyjny Śląskiego OW NFZ

Pokonajmy razem koronawirusa – pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji STOP COVID - ProteGO Safe

Materiał informacyjny Śląskiego OW NFZ

STOP COVID - ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Informuje o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. To także profesjonalna pomoc zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób.

Jaki jest cel aplikacji STOP COVID - ProteGO Safe?

Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Jak pokazują badania skuteczna izolacji zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID - ProteGO Safe) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest jednak jeden warunek - z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

Jak to działa?

Aplikacja składa się z dwóch modułów.
Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia. To swoisty „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. To rozwiązanie oparte o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Drugi moduł – to skanowanie Twojego otoczenia i komunikowanie w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

Wszystko w Twoich rękach – pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji STOP COVID - ProteGO Safe

Skąd mogę pobrać aplikację?

To zależy od telefonu, którego używasz. Jeśli korzystasz z telefonu systemem Android – znajdziesz ją w sklepie Google Play. Jeśli Twój smartfon to iOS, zajrzyj do App Store.

Jak zainstalować aplikację na swoim telefonie?

Będąc „w sklepie” (Google Play lub AppStore), w polu wyszukiwania wpisz nazwę aplikacji, czyli STOP COVID - ProteGO Safe. Po jej wyszukaniu kliknij w przycisk „Instaluj”. Aplikacja zainstaluje się na pulpicie Twojego telefonu. Tam ją znajdziesz. Aby ją uruchomić, kliknij w ikonę aplikacji na pulpicie telefonu. Dalej system podpowie Ci, co zrobić dalej.

Jakie dane muszę podać, aby zalogować się do aplikacji?

Do aplikacji NIE trzeba się logować. Aby ją uruchomić nie musisz podawać żadnych swoich danych osobowych, ani nawet numeru telefonu.

Jakie informacje przekaże mi aplikacja?

W sytuacji, w której okazuje się, że któraś z osób - z którą mieliśmy kontakt (zarejestrowany przez nasz telefon w ciągu ostatnich dwóch tygodni) - zachorowała, aplikacja poinformuje nas o możliwym ryzyku. WAŻNE! Poprzez aplikację nie dowiemy się, kto zachorował. Dowiemy się za to, że jesteśmy w grupie ryzyka i powinniśmy odbyć kwarantannę

Wykonuj test oceny ryzyka

Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po uzupełnieniu testu, system sprawdza (na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego) do jakiej grupy ryzyka kwalifikują się Twoje odpowiedzi. Otrzymasz też rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiesz się, co robić dalej i gdzie - w razie potrzeby - szukać pomocy. WAŻNE! Wypełniaj test regularnie i zgodnie z prawdą. To dla Twojego dobra i zdrowia.

Regularnie uzupełniaj dziennik zdrowia

Ważne informacje o koronawirusie w jednym miejscu

W STOP COVID - ProteGO Safe znajdziesz wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na temat aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. To także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Materiał informacyjny Śląskiego OW NFZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.