Polacy pragną rewanżu

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Kłyszejko

Polacy pragną rewanżu

Jakub Kłyszejko

Zielona Góra świętuje 70-lecie żużla. Spotkanie kadry narodowej będzie punktem kulminacyjnym obchodów. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Mecz Polska - Reszta świata odbędzie się 9 października w Zielonej Górze. Fani speedwaya po raz ostatni w sezonie, będą mogli zobaczyć na torze swoich ulubieńców i podziękować im za dotychczasowe występy i zdobycie Drużynowego Pucharu Świata. - To wydarzenie będzie idealną okazją do uczczenia 70-lecia sportu żużlowego w Zielonej Górze. Impreza wpisze się w cały harmonogram wydarzeń, które odbędą się na początku października.

- Chcemy pokazać jak wielką rolę w mieście odgrywa żużel. Wierzę, że będzie to wielkie sportowe widowisko. W końcu kadra po latach wraca do Winnego Grodu - powiedział Karol Lejman z firmy One Sport, organizator wydarzenia. Dla kibiców został przygotowany cały szereg atrakcji. Mogą wybierać zawodników, których chcieliby ujrzeć w barwach Reszty Świata. Kandydatów jest 12: Jason Doyle, Max Fricke, Greg Hancock, Niels Kristian Iversen, Andrij Karpow, Peter Kildemand, Antonio Lindbaeck, Fredrik Lindgren, Grigorij Łaguta, Leon Madsen, Emil Sajfutdinow i Martin Vaculik. Swoje głosy można oddawać na fanpejdżu Żużlowej Reprezentacji Polski, bądź ekantor.pl Falubazu. Osoba, która najciekawiej uzasadni swój wybór otrzyma wyjątkowy prezent. Zwycięzca zostanie asystentem trenera gwiazd światowego speedwaya - Andrzeja Huszczy. Będzie mogła wejść do parku maszyn, obejrzeć mecz z legendą zielonogórskiego żużla, a po meczu spotkać się z zawodnikami.

Chcemy pokazać jak wielką rolę w mieście odgrywa żużel

- Jestem Polakiem i nie chciałbym skrzywdzić naszej drużyny. Będę prosił o pomoc trenera Cieślaka. Liczę na jego podpowiedzi i cenne wskazówki dotyczące składu. Chciałbym, aby zawody były frajdą dla kibiców, odbyły się w dobrej atmosferze, a rywalizacja stała na wysokim poziomie - skomentował Huszcza.

Można nabywać już wejściówki na to wydarzenie. Są one dostępne na portalu www.biletynafalubaz.pl. W późniejszym czasie trafią również do sprzedaży stacjonarnej. Ceny wyglądają bardzo atrakcyjnie: sektory K1-K1o, B-C, bilet normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, dziecięcy 10 zł. Sektory: I-J, A1 - A2, normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, dziecięcy 10 zł. Sektor VIP, bilet normalny 150 zł. Ulga przysługuje osobom uczącym się, do 24 roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat. Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do lat 13.

- Fajnie, że będziemy mogli gościć naszą reprezentację w Zielonej Górze. Chcemy z dobrej strony pokazać kibicom złotą drużynę i nie tylko, bo pojedzie też Piotr Protasiewicz i Maciek Janowski, który bardzo pomógł nam w półfinałach. Czekają nas jeszcze ważne mecze w fazie play off. Sezon reprezentacyjny jest bardzo udany, gdyż zdobyliśmy w nim wszystko: Drużynowy Puchar Świata i kolejne mistrzostwo juniorów - powiedział trener kadry Marek Cieślak.

Jeżdżę już parę ładnych lat i po raz pierwszy będę miał przyjemność wystąpić z orzełkiem na piersi na naszym stadionie

- Po wielu latach reprezentacja przyjedzie do Zielonej Góry. Jeżdżę już parę ładnych lat i po raz pierwszy będę miał przyjemność wystąpić z orzełkiem na piersi na naszym stadionie. Jest to dla mnie coś niesamowitego. Ukoronowanie wielu lat startów w barwach Falubazu. Jestem przekonany, że po sezonie, który już teraz możemy traktować jako udany, mecz będzie fajnym podsumowaniem tego roku. Wierzę, że kibice nas nie opuszczą i po bardzo dobrej frekwencji w lidze, przyjdą również wspierać nas w tym test - meczu. Zapraszamy wszystkich - mówił Piotr Protasiewicz.

- Będzie to fajne zakończenie sezonu u siebie. Wyniki klubowe też to potwierdzą i na pewno zapowiadają się świetne zawody. Ciekawa obsada zapewni atrakcyjne widowisko. Oby tylko dopisała pogoda i mam wrażenie, że będziemy mieli co świętować. Chcemy zrewanżować się za porażkę na Narodowym, ale jeżeli nawet przegramy, to nic się nie stanie. Zapraszam wszystkich, ponieważ na pewno będzie na co popatrzeć! - dodał Patryk Dudek.

Początek zmagań w niedzielę 9 października o godz. 13.00.

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.