Materiał informacyjny Gmina Stary Sącz

Połączyliśmy modę na rower i modę na Stary Sącz

Połączyliśmy modę na rower i modę na Stary Sącz
Materiał informacyjny Gmina Stary Sącz

Stary Sącz to miejsce idealne na rowerowy wypad dla całej rodziny. Samo miasto pokrywa sieć ścieżek rowerowych, którymi można dotrzeć do zabytkowego rynku, klasztoru klarysek, czy Ołtarza Papieskiego. A do samej Bramy Beskidu zawiodą rowerzystów trasy Velo Dunajec i Euro Velo 11

Stary Sącz postrzegany jest jako miejsce, gdzie chce się spędzać czas wolny, dlatego warto się było zastanowić, jak te dwie rzeczy połączyć: modę na rower i modę na Stary Sącz i umożliwić turystom komfortowe dotarcie do miasta. - mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. - Dla naszych mieszkańców rower staje się również ważny. Ludzie bardzo cenią bezpieczeństwo i komfort, a ścieżki rowerowe im to dają. Generalnie myślałem, że zaszczepianie miłości do rowerów na Sądecczyźnie zajmie więcej czasu. Rewolucją okazało się wybudowanie kładki rowerowej pomiędzy Starym i Nowym Sączem. To był punkt zwrotny, który otworzył nowe możliwości przed rowerzystami.

W Starym Sączu krzyżuje się wiele rowerowych dróg. Karpacki Szlak Rowerowy wymyślony i wyznaczony przez Sądecką Organizację Turystyczną poprowadzony jest na trasie historycznego szlaku handlowego z południa Europy do Wieliczki i Krakowa. Dla miłośników historii przeznaczony jest łatwy Królewski Szlak Rowerowy. Szlak przebiega drogami asfaltowymi, na krótkich odcinkach drogami utwardzonymi i leśnymi.

Opcją godna polecenia jest rozpoczęcie wyprawy rowerowej w okolicy Parku Wodnego "Stawy". Stamtąd można pojechać wzdłuż Popradu trasą Euro Velo 11 w stronę Barcic, zrobić wycieczkę do zamku w Nowym Sączu i z powrotem przeprawiając się kładką rowerową przez Poprad, lub skorzystać z odcinka Velo Dunajec krążąc wokół Enklawy Przyrodniczej Bobrowisko. Już niedługo trasa powinna być gotowa w całości - biegnie od Zakopanego i z pewnością będzie rywalizowała o miano najpiękniejszej trasy rowerowej w Polsce - oczywiście z przystankiem w Starym Sączu. To tylko jedna z propozycji, bo Stary Sącz daje ogromnie możliwości. Dla każdego. Kto woli płaski teren, może kreślić dowolną kombinację pętli. A kto woli strome podjazdy i piękne widoki przy okazji, ten może czerpać pełnymi garściami.

https://it.wstarymsaczu.pl/

Materiał informacyjny Gmina Stary Sącz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.