Policja rozbiła gang pseudokibiców GKS Katowice. Ściągali haracze, byli sutenerami [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Śląska Policja
Patryk Drabek

Policja rozbiła gang pseudokibiców GKS Katowice. Ściągali haracze, byli sutenerami [ZDJĘCIA]

Patryk Drabek

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie całego Śląska. Policjanci poinformowali, że zatrzymano 10 osób podejrzanych o wyłudzanie haraczy, czerpanie korzyści z prostytucji i inne przestępstwa. Zatrzymani to kibole GKS Katowice, mieszkańcy Katowic i Zawiercia w wieku od 23 do 34 lat. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 9 z nich. Grozi im 10 lat więzienia.

AKTUALIZACJA
Wszyscy zatrzymani to pseudokibice GKS-u Katowice, a akcję przeprowadzono w poniedziałek rano. Kilkudziesięciu policjantów z KWP Katowice wspieranych przez antyterrorystów (m.in. BOA) weszło do kilkunastu mieszkań na terenie województwa śląskiego. Policjanci wiedzieli, że członkowie gangu są niebezpiecznymi przestępcami. Niektórzy z nich to - tak jak wcześniej informowaliśmy - liderzy kibolskich bojówek, ale także zawodnicy MMA. Część z nich brała udział w zadymie przed katowickim Spodkiem.

Zajmowali się głównie czerpaniem korzyści z prostytucji i wyłudzaniem haraczy.

- To była prostytucja różnego rodzaju. Mówimy o knajpach, mieszkaniach, ale także o tzw. tirówkach. Było to przez nich kontrolowane i było to ich stałe źródło dochodu - mówi osoba dobrze znająca kulisy policyjnej akcji.

ZOBACZ KONIECZNIE:
KRZYSZTOF RUTKOWSKI SZUKA DARIUSZA NOŻOWNIKA ZA ZABÓJSTWO PIŁKARZA GKS KATOWICE

Jeden z zatrzymywanych zaatakował policjanta i próbował odebrać mu broń. Przestępca został postrzelony, ale niegroźnie.

Zatrzymani pseudokibice byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Wcześniej pisaliśmy:
Przez kilka ostatnich miesięcy kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą i gromadzili dowody.

Ustalono, że członkowie grupy w latach 2014-2016 dokonywali licznych przestępstw na terenie Śląska, specjalizowali się w wyłudzaniu haraczy i czerpaniu korzyści z prostytucji. Zatrzymano przywódców oraz członków grupy przestępczej.

Śledczy przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję, podczas której razem z policyjnymi antyterrorystami weszli do kilkunastu mieszkań w województwie śląskim. Efektem ich działań było zatrzymanie 10 osób.

ZOBACZ KONIECZNIE:
KRZYSZTOF RUTKOWSKI SZUKA DARIUSZA NOŻOWNIKA ZA ZABÓJSTWO PIŁKARZA GKS KATOWICE

- To liderzy bojówki pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich, którzy organizowali i uczestniczyli w tzw. „ustawkach kiboli”. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw: pistolety, noże, maczety, siekiery, materiały pirotechniczne, takie jak granaty hukowe i race, oraz gotówkę w kwocie około 80 tysięcy złotych - poinformowała podinsp. Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Tymczasowo aresztowano 9 z zatrzymanych. Jeden z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

ZOBACZCIE FILM Z ZATRZYMANIA PSEUDOKIBICÓW

Patryk Drabek

Komentarze

41
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

kumaty

czy to jest ta sprawa gdzie właściciel sklepu taniejaranie ich sprzedał ?

kumaty

gieksa nadajniki brzeczki postuła strugu mysłowickie parachy latami sypali z ucha i reszta dziewczyn png 60 kaniol kępa pazur

Piotr

Powoli sląsk robi sie bandyckim zagłębiem przez kiboli i ich kryminalne działania. Moim zdaniem niech dobrze że sprzedają się nawzajem bo jak widać sterydy i treningi osłabiają ich charakter. Z reguły ci co najwiecej krzyczą i których najwięcej widać to przyszli konfidenci dla swoich wspólników. Panowie sypali i będą sypać a tak na marginesie to z reguły są pod kontrolą policji poprzez informatorów którym policja pozwala działać wraz z całymi grupami jak GKS czy Ruch. Im się tylko wydaje że są sprytni ale zawsze kończy się wyrokiem prędzej czy póżniej. GKS-iarze to bandyci a policja napewno wie że mają kilka stacji paliw i innych tematów z których czerpią korzyści darmozjady. Mam propozycję wysłać tych półgłówków do kopalni na dół na 360 dni niech fedróją jak w Turcji więżniowie i tak zarobią na posiłek i pralnie a przy okazji będą mieli zawód na przyszłość. Bo ich kobiety nie zdarją sobie sprawy iż spłodzone przez nich dziecko może byc obciążone genetycznie jak tatauś. No cóż eliminować tego typu bandytów. brawa dla Policji i konfidentów.

Bercik

To to już nie są patrioci? Nie jest to już młodzież z serduszkami wypełnionymi miłością do Ojczyzny - matki dwóch partyjnych pasożytów? Ach zapomniałem, PiS wygrał już wybory.

gks jak Barcelona :)

W ciągu ostatnich miesięcy kibole "symbolu" rozsławili miasto Katowice następującymi sprawami:
- zadźganie przez jednego z nich, notabene Nożownika, byłego piłkarza wielkiej gjeksy, bo ten się, zapewne, na niego krzywo spojrzał.
- zadyma pod Spodkiem przed galą MMA
teraz dochodzi jeszcze rozpracowanie przez policję sporej grupy przestępczości zorganizowanej powiązanej z potężną gjeksą.

Podobno Pan Prezydent wraz z całym magistratem są pod tak wielkim wrażeniem promocji, jaką ogromna gjeksa daje miastu ogrodów/muzyki junesko, że oprócz podarowanych niedawno 2,5 milionów miejskiej kasy, szykowana jest dodatkowa transza za zasługi na rzecz promowania Katowic na arenie ogólnopolskiej.
A jak jeszcze się zbuduje nowiusieńki stadionik za ponad sto banieczek pieniędzy mieszkańców, to będzie wręcz cudownie.

zak1953

nawet jeśli chce by inni traktowali go jako kibica jakiegoś klubu sportowego. Bo łatwiej uprawiać swój bandycki proceder pod przykryciem..

gdy o GKS chodzi-kibole ze Śląska

Gdy opowiadają o kibolach Ruchu,nigdy nie zatajają barw klubowych.

BlueKato

Teraz to z kilku Gieksiarzy będzie 'gwiazdami' To, ze Gieksa i Górnik lubią sypać na policji, żadna nowość. Przynajmniej od lat 90tych Gieksa sprzedaje na psach w ilości hurtowej, zwalając wieeeloookrotnie na Ruch. Owszem wszędzie się zdarzają takie kwiatki, ale na Gieksie to standard. Od małego zwalają na innego. Taka ich cy9ańska natura.

GH

Od kiedy czapka z Orłem to jakiś symbol zakazany? Można było do foty dać i swoje (policyjne) takie samo godło na nich się znajduje.

Hati

Kolejny sukces WRWEP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.