Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Policja: Są kolejne ofiary oszustki „Aleks Joanny”

Czytaj dalej
Joanna Labuda

Policja: Są kolejne ofiary oszustki „Aleks Joanny”

Joanna Labuda

Aleksandra D., udając chorą na raka mózgu, wyłudziła pieniądze od Drużyny Szpiku. Ofiar oszustki jest jednak znacznie więcej. Dotarliśmy do kobiety, która także jej zaufała

Nie tylko wolontariusze Drużyny Szpiku padli ofiarą Aleksandry D., znanej jako Aleks Joanna lub Joanna Dawidowicz.

Śledztwo w sprawie kobiety, która udając chorą na raka mózgu, przez lata wyłudzała pieniądze, prezenty oraz ludzkie współczucie, prowadzi poznańska policja.

- Postępowanie trwa, nadal gromadzony jest materiał dowodowy. Zidentyfikowaliśmy kolejne osoby pokrzywdzone przez Aleksandrę D. Z uwagi na dobro śledztwa nie mogę jednak podać szczegółów - przyznaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Do tej pory oficjalnie mówiło się, że Aleks oszukała Drużynę Szpiku, w której szeregi weszła w 2015 roku. Zaufali jej wolontariusze oraz szefowa fundacji. Przez cały ten czas kobieta udawała chorą na nowotwór mózgu. Na rzekome leczenie, leki i dojazdy do lekarza wyłudziła od Drużyny około 7 tysięcy złotych oraz prezenty od sponsorów, jak laptop i okulary korekcyjne. Początek przestępczej działalności Aleks Joanny sięga jednak wiele lat wstecz.

Rozmowy i spotkania

Dotarliśmy do kobiety, która także zaufała Aleksandrze D. Joanna Podemska, instruktorka terapii zajęciowej, poznała ją trzy lata temu. Aleks rzekomo chorowała wówczas na glejaka, szukała wsparcia i przyjaciół. Tak jak w innych przypadkach, zaczęło się od rozmów telefonicznych, które szybko zamieniły się jednak w częste spotkania i odwiedziny w domu.

W pozostałej części artykułu przeczytasz:

 • na co jeszcze naciągnęła Aleks Joanna?
 • jakich metod używała?
 • co się z nią dzieje teraz?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Labuda

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.