Policjanci chcieli się zabić. Czy ktoś ich nakłaniał do samobójstwa? Śledztwo zbada Prokuratura Regionalna

Czytaj dalej
Fot. arc PPG
Patryk Drabek

Policjanci chcieli się zabić. Czy ktoś ich nakłaniał do samobójstwa? Śledztwo zbada Prokuratura Regionalna

Patryk Drabek

Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące m.in. nakłaniania zabrzańskich policjantów, Tamary C.-K. i Łukasza Ch., do targnięcia się na własne życie, a także nieprawidłowości podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Dwójka policjantów została obciążona przez trzeciego funkcjonariusza - Adama R. i oskarżona m.in. o niedopełnienie obowiązków służbowych oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentacji procesowej. Jak wynika z naszych ustaleń, Adam R. od ponad dziesięciu lat... leczy się psychiatrycznie.

Śledztwo zostało wszczęte z urzędu 25 września 2017 roku w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. Dotyczy m.in. nakłaniania Tamary C.-K. i Łukasza Ch. do targnięcia się na własne życie.

- 7 maja 2018 roku to postępowanie zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach. Termin śledztwa jest zakreślony do 24 września bieżącego roku - przekazał prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Potwierdził też, że jeden z wątków dotyczy nieprawidłowości w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

- W tym wątku doniesienie o przestępstwie zostało złożone przez osobę, która w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach miała status podejrzanego. Jednocześnie ze względu na dobro prowadzonego postępowania, w tym stan zaawansowania postępowania dowodowego, obecnie nie będą udzielane w tej sprawie dalsze informacje - podsumowuje prokurator Łubniewski.

Pod koniec czerwca tego roku Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko Tamarze C.-K., Adamowi R. i Łukaszowi Ch.

 • Co wydarzyło się 18 maja 2017 roku?
 • O co prokuratura oskarża dwójkę funkcjonariuszy?
 • Co zeznał Adam R.?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.