Łukasz Klimaniec

Policjanci z Bielska-Białej wprowadzą się do nowej siedziby może w maju

Nowa siedziba bielskich policjantów będzie najnowocześniejszą w województwie. Znajdą się tam m.in. strzelnica i sala sportowa Fot. FOT. Łukasz Klimaniec Nowa siedziba bielskich policjantów będzie najnowocześniejszą w województwie. Znajdą się tam m.in. strzelnica i sala sportowa
Łukasz Klimaniec

Bielscy policjanci odliczają czas do wielkiej przeprowadzki - budowany za 85 mln złotych nowy gmach Komendy Miejskiej Policji jest na ukończeniu. Wiele wskazuje, że już w maju powinni tam już urzędować

To historyczna narada - kilka razy tak określono spotkanie w bielskiej komendzie podsumowujące pracę bielskich policjantów w 2017 roku. Historyczna, bo... ostatnia w murach komendy przy ul. Rychlińskiego - kolejna narada roczna będzie miała miejsce już w nowoczesnej siedzibie, jaka jest już niemal gotowa przy zbiegu ulic Piekarskiej i Wapiennej w Lipniku.

- Jak wszystko dobrze pójdzie, to w maju powinniśmy już funkcjonować w nowej siedzibie - uważa insp. Piotr Kucia, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach. - W kwietniu planujemy, aby ją zasiedlać i uruchamiać poszczególne wydziały. Obecnie prace rozpoczęła ekipa sprzątająca, kończą się prace malarskie i budowlane. Do końca lutego wykonawca robót budowlanych powinien oddać nam obiekt, a my wtedy rozpoczniemy przeprowadzanie odbiorów. Końcem marca i kwietnia chcemy ten obiekt meblować i zasiedlać - dodaje.

Potężny gmach nowej komendy w Bielsku-Białej, budowany w rejonie ulic Wapiennej i Piekarskiej, będzie najnowocześniejszym w Polsce. Znajdą się w nim m.in. kryta strzelnica, sala gimnastyczna z siłownią, regionalna siedziba przewodników psów służbowych, będzie również budynek stacji obsługi pojazdów.

W nowej siedzibie bielskiej policji będą także wydziały Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, m.in. Wydział Techniki Operacyjnej, Wydział Konwojowy czy Policyjna Izba Dziecka.

W dalszej części:

 • Gdzie będzie się mieścił wydział CBŚ
 • Pomieszczenia dla zatrzymanych: skąd będą trafiać tu ludzie
 • Dlaczego obecna bielska komenda jest niewygodna
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.