Policjanci z Żor nakarmili bezdomnych własnym sernikiem [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. KMP Żory
Bartosz Wojsa

Policjanci z Żor nakarmili bezdomnych własnym sernikiem [ZDJĘCIA]

Bartosz Wojsa

Z okazji wczorajszego Dnia Ludzi Bezdomnych żorscy policjanci postanowili odwiedzić bezdomnych. Podczas wizyty rozmawiali z nimi nie tylko o bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej, ale także wysłuchali ich problemów związanych z codziennym życiem. Przygotowali dla nich również posiłek.

Wczoraj policjanci odwiedzili podopiecznych świetlicy działającej przy żorskiej noclegowi. Mundurowi zjawili się u bezdomnych z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych. Podczas wizyty rozmawiali z nimi nie tylko o bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej, ale także wysłuchali ich problemów związanych z codziennym życiem.

- Obchody Dnia Ludzi Bezdomnych w Polsce zainaugurowano dokładnie 10 lat temu. Od tego czasu towarzyszą im różne akcje informacyjne i charytatywne. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi pozbawionych dachu nad głową. Można kogoś pozbawić dóbr majątkowych, jednak nie godności, szacunku czy człowieczeństwa - mówi Kamila Siedlarz z żorskiej komendy policji.

Mundurowi nie tylko złożyli bezdomnym wizytę, ale przygotowali dla nich również posiłek. Były m.in. własnoręcznie wykonany sernik na zimno, którym częstowała asp. szt. Kamila Siedlarz oraz zdobiona kawa serwowana przez sierż. szt. Łukasza Rzymanka.

- To sprawiło, że uczestnicy spotkania poczuli się wartościowi i docenieni oraz uwierzyli, że ich los zawsze może się odmienić - zapewnia asp. szt. Siedlarz.

Przy okazji wizyty funkcjonariusze wskazywali, jakie niebezpieczeństwa czyhają na bezdomnych w różnych sytuacjach i pytali o te sprawy, z którymi stykają się na co dzień. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli im broszury informacyjne zawierające porady dotyczące bezpiecznych zachowań oraz instruowali, jak powinni postąpić w sytuacji zagrożenia.

- W spotkaniu, które pomógł zorganizować Sebastian Wtorek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach, wzięło udział kilkunastu bezdomnych mężczyzn oraz dzielnicowi: sierż.szt. Rafał Pauszek i st.sierż Wojciech Stępień - wyliczają żorscy policjanci.

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
*Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
*Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Bartosz Wojsa

Komentarze

8
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Tadek OPI

Znaczy, że alkoholicy? , którzy przez wódę stracili wszystko mieszkanie , rodzinę ? Skoro tak źle to zawsze możesz iść na budowę albo do Castoramy za 1800 robić

miecio

Policjant z ulicy i bezdomny to bardzo bliskie sobie postacie, tylko prawdziwi policjanci z patrolówki wiedzą o co chodzi. Między nami jest cienka granica, łatwo każdemu z nas do bezdomności tak dba o nas system i rząd. Pozdrawiam kolegów z ogniw interwencyjnych.

Karolina

Widzę, że jeden z Żorskich Policjantów bardzo lubi serniczki i to często często hihihi

jghj

To taki rekonesans, sprawcy na gorącym się skończyli to teraz przy serniku się typuje.

M.G.

No się policjanci wysilili z serniczkiem :)

tomek

powiem tak, jeśli ci policjanci odczuwają potrzebę pomocy bezdomnym to chwała im za to. jednak w ten sposób to żenada. po pierwsze, co chcieli pokazać, po drugie co to wniosło? po trzecie, czy np. jutro też wpadną? z zupą np? i co mają znaczyć komentarze: " świetna inicjatywa" ?na czym jej świetność polega? zaglądajcie do tych bezdomnym koledzy policjanci jeśli macie potrzebę i pomagajcie im ale nie odstawiajcie żenującej popeliny.

Bart

Słysząc o serniczku mam jedno skojarzenie - tak darł ryja na sprzątaczkę mój ostatni zidiociały przełożony w Krakowie... "syr spod napleta!" Taki miluś... chamidło jakich mało! Dlatego awansował i tak daleko zaszedł! Ale policjantom gratuluję świetnego pomysłu!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.