Marzena Sutryk

Politolog komentuje wybory: Nowe rozdanie znanych kart

Politolog komentuje wybory: Nowe rozdanie znanych kart
Marzena Sutryk

Specjalnie dla Głosu wyniki niedzielnego głosowania komentuje dr Marek Górka, politolog, literaturoznawca oraz adiunkt na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej.

Wybory samorządowe w 2018 roku są pierwszym od 3 lat starciem wyborczym, dającym głównym siłom politycznym możliwość wiarygodnego policzenia poparcia społecznego oraz sprawdzenia skuteczności własnego aparatu partyjnego na szczeblu lokalnym. Wybory te można zinterpretować jako wstęp do dalszej rywalizacji politycznej, są one także zapowiedzią pewnych zjawisk i procesów na scenie politycznej, które mogą w następnym roku wyborczym odgrywać istotne znaczenie.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.