Polscy streamerzy łączą siły dla potrzebujących ze Szlachetnej Paczki!

Czytaj dalej
Patronat Kuriera Lubelskiego

Polscy streamerzy łączą siły dla potrzebujących ze Szlachetnej Paczki!

Patronat Kuriera Lubelskiego

Ponad 70 godzin streamingu, kilkudziesięciu zaangażowanych graczy oraz pomoc potrzebującym, do których wcześniej nie dotarł nikt. 27 maja wystartuje Gra Paczka, charytatywne wydarzenie gamingowe Szlachetnej Paczki. Wpłacając donejty podczas eventu, będzie można nie tylko wspomóc tysiące rodzin, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody.

Charytatywny stream Gra Paczka odbędzie się w dniach 27-30 maja. To już trzecia odsłona eventu Szlachetnej Paczki, który gromadzi przed ekranami tysiące fanek i fanów dobrej zabawy oraz mądrego pomagania.
Streamy w ramach eventu Gra Paczka 3 będzie można oglądać na kanale głównym wydarzenia na Twitchu oraz na stronie www.grapaczka.pl. Gracze mogą dołączyć także do społeczności Gra Paczki w aplikacji Discord .

„Streamerzy pomagają”

Jeszcze kilka lat temu pan Tomasz wiódł normalne życie. Podczas niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup. Teraz nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, nawet na wózku. Aby utrzymywać kontakt z ludźmi, mężczyzna potrzebował sprzętu, na który nie było go stać. Gamerzy biorący udział w poprzednich edycjach Gra Paczki postanowili pomóc, przygotowując dodatkowo Szlachetną Paczkę. Oprócz sprzętu do pana Tomasza trafiło upragnione łóżko rehabilitacyjne.
– To stało się dzięki Gra Paczce. Środki z tej edycji pomogą Szlachetnej Paczce dotrzeć do tych, u których pomocy jeszcze nie było. Wszystko dzięki streamerom, dzięki graczom – mówi Konrad Kruczkowski, Wiceprezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Gra Paczki. – Mamy ogromną wdzięczność. Przy poprzednim projekcie, gdy nie wiedzieliśmy jeszcze, czy znajdzie się darczyńca dla pana Tomasza, mieliśmy taki cel: żeby mógł obejrzeć kolejną edycję streamu. Dziś wiemy, że to się wydarzy. Pan Tomasz będzie widzem Gra Paczki 3.

Dziś pan Tomasz mówi sam: – Jestem szczęśliwym człowiekiem. Mogę się uczyć, próbuję znaleźć pracę. Mam łóżko, które sprawia, że nie mam odleżyn. Czuję się lepiej, w końcu się wysypiam.

Dołącz do ich drużyny, zdobądź cenne nagrody

Event to nie tylko gamingowe transmisje live, ale także challenge – zadania, którym będą próbowali sprostać streamerzy rywalizujący o najlepsze miejsca w Gra Paczkowych rankingach. Lista zaangażowanych w projekt graczy i streamerów ciągle się powiększa. Dla najbardziej potrzebujących zagrają m.in. AlbanPL, Aleks Makowski, Anianiania, Ayanoo, Baniak, Bonkol, Bonnguś, Brunecia, CTSG, CzugA, Demonidias, Diger, Dreuu, Druvik, Grzegorz Rycko, Guliasz, HighStyled, JustThePhil, Kaluch, Karolek, KromkaChleba, kycu, Lucek, Łosiu, Miniuwa, Nexos, Niklaus, Nitek, Patryk Krutyj, PC by TQ, RealMrQ, Seto, Sheo, SirMisiek, Slayproxx, Szczurek, SzejkTiVi, wiciu_ck, Xemtek, Yuuhi. To właśnie oni będą dbali o to, aby podczas Gra Paczki nie zabrakło zarówno świetnej zabawy, jak i wsparcia potrzebujących.

Podczas Gra Paczki 3 będą organizowane także konkursy. Każdy wpłacający może liczyć na cenne nagrody ufundowane m.in. przez Firmę GIGABYTE, właściciela marek AORUS oraz AERO, partnera głównego Gra Paczki 3, a wśród nich laptop najnowszej generacji, monitor gamingowy 4K AORUS FV43U oraz płyty główne.

W ramach eventu do wygrania jest ponad 150 nagród o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wśród nich znajdują się edycje kolekcjonerskie gier, klawiatury, myszki, słuchawki i akcesoria, a także fotele gamingowe i wiele innych.
Wydarzenie wspiera jednak nie tylko branża gamingowa. Wielkie serce do gier pokazuje także sponsor Gra Paczki, E.Wedel.
– Już od paru lat marka E.Wedel widoczna jest w świecie gamingu. Staramy się pokazać inną stronę gamingu, która nastawiona jest na współpracę i czerpanie czystej przyjemności z gry. Charytatywny stream Gra Paczka pozwala nam na poszerzenie tej perspektywy o zupełnie nowy wymiar przyjemności, który płynie z pomagania – mówi Dominika Igielińska, Branded Content Manager w firmie.

W event angażują się także agencje Fantasyexpo, Gameset (grupa LTTM) oraz JaRock. Patronat medialny nad Gra Paczką 3 objęli zaś: CD-Action, Esport Now, PC-Format, GRYonline.pl.

Good game dla potrzebujących

Dwie poprzednie edycje Gra Paczki okazały się sukcesem. W maju 2020 roku udało się zebrać 330 tys. złotych, w listopadzie tego samego roku zaś pobito ten wynik – streamerzy ugrali na rzecz Szlachetnej Paczki 344 tyś. Dzięki wsparciu społeczności graczy Szlachetna Paczka dotarła w zeszłej edycji do ponad 14 tyś. potrzebujących rodzin.
Wygranych meczów czy rozgrywek online nie można skomentować inaczej jak – gg. Najbliższa edycja Gra Paczki może również być „good game” dzięki Twojemu zaangażowaniu.

Oglądaj najlepszych polskich streamerów, baw się z nami i wesprzyj Szlachetną Paczkę. 27 maja wejdź tutaj.

Patronat Kuriera Lubelskiego

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.