Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nauczyciele mówią "dość". Planują strajk głodowy

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Monika Jankowska

Nauczyciele mówią "dość". Planują strajk głodowy

Monika Jankowska

Ci, którzy w oświacie pracują od niedawna, chcą iść w ślady rezydentów. Rozważają strajk głodowy. Związkowcy nie wróżą im jednak sukcesu.

Są młodzi, pełni pasji (jeszcze), zdeterminowani... i niezrzeszeni w związkach zawodowych. Mowa o nauczycielach, którzy dopiero niedawno rozpoczęli pracę w szkole. I już czują, że nie jest dobrze. Chcą iść w ślady lekarzy rezydentów i przygotowują się do strajku. Poważnie rozważają głodówkę. Na razie tylko na Facebooku - gdzie omawiają szczegóły w grupie pn. „Strajk Młodych Nauczycieli”. Wśród nich są też pedagodzy z Pomorza. Kiedy dopracują wszystkie detale, ich uderzenie może mieć wielką siłę.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Monika Jankowska

Komentarze

7
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Nina

Dosc tej patologi.Wystawiac wilcze bilety i zakaz pracy na panstwowych POsadkach do konca zycia!!!

KRAK

cytuje - w wakacje musi odpoczac psychicznie- kierowca tramwaju tez chetnie by odpoczol personel sklepowy uzerajacy sie kiejetantami wziolby chetnie urlop dla podratowania zdrowia itdlepiej powiedz prawde o ktorej sie nie mowi ze jak komus sie chce wygodnie zyc i malo pracowac ti idzie na nauczyciela i nie za 1500tylko za 3000zl

iga

Twój komentarz świadczy o nieznajomości rzeczy. Praca nauczyciela jest ciężka, nie pracuje 18 godzin w tygodniu, a wakacje , no cóż, musi odpocząć psychicznie, czego ty nie rozumiesz. Jest wykształcony a zarabia 1500 zł netto.

KRAK

TO CHYBA SZCZYT BEZCZELNOSCI 30ZL NA GODZ. WCZESNIEJSZE EMERYTURY PLATNY ROCZNY URLOP 3 MIESIACE WOLNEGO 18GODZIN PRACY BANDA NIEROBOW I PASOZYTOW ---NICH WYJEZDZAJA TYLKO KTO ICH ZATRUDNI I GDZIE BEDA TAK UPRZEWILEJOWANI JAK TU

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.