Polska jazda wciąż pod słabym napięciem

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Polska jazda wciąż pod słabym napięciem

Marek Weckwerth

Do środy każdy prezydent miasta, burmistrz i wójt gminy powyżej 50 tys. mieszkańców musieli sporządzić raport wyliczający ogólnodostępne punkty ładowania aut elektrycznych.

Samorządowcy musieli też zaplanować ile stacji powstanie do końca tego roku i gdzie, z uwzględnieniem mocy punktów ładowania. Ma być ich więcej. Te informacje potrzebne są przede wszystkim operatorom systemów elektroenergetycznych, którzy będą przyłączać do swoich sieci stacje ładowania aut. Wymaga tego ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

W Bydgoszczy jest 4 operatorów. - Miasto Bydgoszcz przygotowała już raport zgodny z ustawą i uzgodniony z dystrybutorami sieci. W najbliższych dniach przystąpimy do opracowywania razem z lokalnymi operatorami sieci planu rozmieszczenia 210 punktów ładowania pojazdów elektrycznych  - mówi Tomasz Bońdos, koordynator Zespołu ds. Zarządzania Energią Urzędu Miasta.  

- W Toruniu jest 8 ogólnodostępnych punktów ładowania na czterech stacjach. Minimalna liczba ogólnodostępnych punktów ładowania do 31 grudnia 2020 roku wyniesie 100. Jesteśmy na etapie uzgadniania lokalizacji tych stacji - informuje Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.