Polska - Senegal. Nasza reprezentacja gra dziś pierwszy mecz na mundialu w Rosji. Cała Opolszczyzna kibicuje polskim piłkarzom

Czytaj dalej
Fot. Anna Grudzka
Tomasz Kapica

Polska - Senegal. Nasza reprezentacja gra dziś pierwszy mecz na mundialu w Rosji. Cała Opolszczyzna kibicuje polskim piłkarzom

Tomasz Kapica

Będą oficjalne i prywatne strefy kibica”. Niektóre zakłady kończą wcześniej pracę. Z powodu meczu przełożone będą nawet niektóre msze. O 17.00 ulice miast i wsi opustoszeją, a wszyscy zasiądą przed telewizorami i telebimami.

Blisko czterdzieści osób będzie dziś oglądało mecz Polaków pod „wiatą u Ryśka”.

- To taka nasza mała, przydomowa strefa kibica - opowiada pan Ryszard z Opola. Na mecz z Senegalem, który rozpoczyna się o 17.00, przybędą tu kibice w wieku od kilku miesięcy do... 80 lat. Wszyscy ubrani w polskie barwy i wyposażeni w gadżety ułatwiające kibicowanie. Będzie grill, piwko i przede wszystkim potężny doping.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.