Justyna Trawczyńska

Pomosty na jeziorze Chodeckim na sezon letni będą jak nowe

W okresie letnim jezioro Chodeckie jest miejscem obleganym przez turystów Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej" W okresie letnim jezioro Chodeckie jest miejscem obleganym przez turystów
Justyna Trawczyńska

W Chodczu przygotowania do sezonu letniego idą już pełną parą. Trwają prace przy remontowaniu pomostów na jeziorze Chodeckim.

Wprawdzie do początku sezonu letniego jest jeszcze sporo czasu, ale w gminie Chodecz już ruszyły przygotowania do niego. Zimową porą władze samorządowe przystąpiły do remontu pomostów na jeziorze Chodeckim. Renowacji wymaga zarówno główne molo, jak też dwa mniejsze, wędkarskie pomosty. Stare, zniszczone deski zostaną zastąpione nowymi.

- Nie są to łatwe prace, jednak zostaną wykonane fachowo, a dobrej jakości materiały posłużą przez wiele kolejnych sezonów turystycznych - przekonują władze samorządowe miasta i gminy. Koszt przedsięwzięcia, na który składają się robocizna i materiał, to blisko 100 tys. złotych. Efekt będzie można zobaczyć już niebawem.

W okresie letnim jezioro Chodeckie jest miejscem obleganym przez turystów. Do Chodcza przyjeżdżają mieszkańcy z okolic, ale nie tylko. Pomosty od dawna wymagały remontu, o czym mówiło i pisało wielu mieszkańców i turystów.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.