Materiał informacyjny

Ponad 3 mln zł na ciepłe mieszkania katowiczan

Fot. Edytor Studio. Program pozwoli na wymianę źródeł ciepła Fot. Edytor Studio. Program pozwoli na wymianę źródeł ciepła
Materiał informacyjny

Katowice przystąpiły do pierwszej edycji programu „Ciepłe Mieszkanie” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W ramach programu miasto będzie mogło przyznać 124 dotacje na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł.

- O jakości powietrza najczęściej przypominamy sobie dopiero zimą, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy. Lecz działania na rzecz walki o czyste powietrze prowadzimy przez cały czas. Np. poprzez realizowane termomodernizacje miejskich budynków czy programy wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Tylko w latach 2015-2022 dzięki miejskiemu programowi dofinansowano wymianę prawie 8 tysięcy źródeł ciepła, z czego rekordowe ponad 1,8 tysięcy pieców wymieniono w ubiegłym roku. Teraz dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będziemy mogli uzupełnić ofertę tych programów o „Ciepłe Mieszkanie” dzięki czemu mieszkańcom będzie jeszcze łatwiej o środki na wymianę źródła ciepła, ale też okien oraz drzwi - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest zmniejszenie niskiej emisji na terenie miasta poprzez wymianę starych „kopciuchów” w mieszkaniach znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Do programu mogą przystąpić właściciele mieszkań, którzy zamieszkują lokal wymagający wymiany ogrzewania z węglowego na proekologiczne. Mieszkańcy przy okazji wymiany źródła ciepła, mogą rozliczyć również wymianę okien i drzwi wejściowych do lokalu.

Miasto Katowice podpisało umowę w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” z WFOŚiGW w Katowicach na kwotę 3 106 800 zł. W tej kwocie przewidziane są 124 dotacje dla mieszkańców Katowic, w zależności od dochodów.

- Program „Ciepłe mieszkanie” stanowi uzupełnienie oferty w zakresie dotacji celowych. Jeżeli, jako wnioskodawca, nie spełniamy warunków w ramach „Ciepłego Mieszkania”, to nadal możemy skorzystać z podstawowych dotacji celowych oferowanych w Urzędzie Miasta Katowice, programu Stop Smog lub z Czystego Powietrza z WFOŚiGW w Katowicach - mówi Grzegorz Mazurkiewicz, naczelnik wydziału kształtowania środowiska.

Nabór wniosków trwa od 01.09.2023 r. do 02.10.2023 r.

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.