Ponad 600 wniosków zgłoszono do budżetu obywatelskiego w Częstochowie

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
js

Ponad 600 wniosków zgłoszono do budżetu obywatelskiego w Częstochowie

js

Zakończono weryfikację wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Kolejny etap to głosowanie na zgłoszone propozycje. Od 6 września częstochowianie będą mogli głosować na najlepsze propozycje zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

- Brałam udział w przygotowaniu propozycji w naszej dzielnicy, na Rakowie - mówi Anna Przybył. - Bardzo mi zależy, aby wniosek stworzenia placu zabaw zdobył tyle głosów, żeby został zakwalifikowany do realizacji.

W sumie zgłoszono 633 wnioski, z których pozytywną weryfikację przeszło 425, w tym jest 91 zadań ogólnomiejskich i 334 dzielnicowych. Na realizację wszystkich propozycji potrzeba 55 mln zł. A do wydania z budżetu obywatelskiego jest 9,5 mln zł.

Ustalone są procedury głosownia. Są 4 możliwości: przez internet na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl; w stacjonarnej komisji do głosowania mieszczącej się w Pałacu Ślubów, pokój 32, ul. Focha 19/21; w mobilnym punkcie do głosowania według harmonogramu, który zostanie opublikowany na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl; w miejscu zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby pisemnie, osobiście, mailowo lub telefonicznie do Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Głosowanie elektroniczne mieszkańców odbędzie się w dniach od 2 października 2019 r. do 9 października 2019 r. Prawo udziału w głosowaniu mają częstochowianie i częstochowianki od 13. roku życia.

Do budżetu obywatelskiego zgłaszano różne propozycje. Np. W dzielnicy Raków: Ogród sensoryczny dla dzieci (weryfikacja pozytywna), dopuszczenie rowerzystów na BUS-PAS w Alei Pokoju (weryfikacja negatywna, w Śródmieściu: Pomnik ku pamięci ofiar pedofilii przez księży (weryfikacja pozytywna, Zielona Częstochowa - zielona wyspa (Weryfikacja negatywna).

Propozycje ogólnomiejskie: SEX & BODY & LOVE Cykl Warsztatów Rozwoju Pozytywnej Seksualności dla Dorosłych (weryfikacja pozytywna), „Nieplaczabaw” leśny płac zabaw dla dzieci (weryfikacja pozytywna).

js

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.