Ponad 600 wniosków zgłoszono do budżetu obywatelskiego w Częstochowie

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
js

Ponad 600 wniosków zgłoszono do budżetu obywatelskiego w Częstochowie

js

Zakończono weryfikację wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Kolejny etap to głosowanie na zgłoszone propozycje. Od 6 września częstochowianie będą mogli głosować na najlepsze propozycje zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

- Brałam udział w przygotowaniu propozycji w naszej dzielnicy, na Rakowie - mówi Anna Przybył. - Bardzo mi zależy, aby wniosek stworzenia placu zabaw zdobył tyle głosów, żeby został zakwalifikowany do realizacji.

W sumie zgłoszono 633 wnioski, z których pozytywną weryfikację przeszło 425, w tym jest 91 zadań ogólnomiejskich i 334 dzielnicowych. Na realizację wszystkich propozycji potrzeba 55 mln zł. A do wydania z budżetu obywatelskiego jest 9,5 mln zł.

Ustalone są procedury głosownia. Są 4 możliwości: przez internet na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl; w stacjonarnej komisji do głosowania mieszczącej się w Pałacu Ślubów, pokój 32, ul. Focha 19/21; w mobilnym punkcie do głosowania według harmonogramu, który zostanie opublikowany na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl; w miejscu zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby pisemnie, osobiście, mailowo lub telefonicznie do Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Głosowanie elektroniczne mieszkańców odbędzie się w dniach od 2 października 2019 r. do 9 października 2019 r. Prawo udziału w głosowaniu mają częstochowianie i częstochowianki od 13. roku życia.

Do budżetu obywatelskiego zgłaszano różne propozycje. Np. W dzielnicy Raków: Ogród sensoryczny dla dzieci (weryfikacja pozytywna), dopuszczenie rowerzystów na BUS-PAS w Alei Pokoju (weryfikacja negatywna, w Śródmieściu: Pomnik ku pamięci ofiar pedofilii przez księży (weryfikacja pozytywna, Zielona Częstochowa - zielona wyspa (Weryfikacja negatywna).

Propozycje ogólnomiejskie: SEX & BODY & LOVE Cykl Warsztatów Rozwoju Pozytywnej Seksualności dla Dorosłych (weryfikacja pozytywna), „Nieplaczabaw” leśny płac zabaw dla dzieci (weryfikacja pozytywna).

js

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.