Ponad połowę pieniędzy dostali piłkarze

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Czesław Wachnik

Ponad połowę pieniędzy dostali piłkarze

Czesław Wachnik

Prawie 250 tys. zł przyznała gmina Zbąszynek organizacjom pożytku publicznego. Najwięcej, bo 125,8 tys. zł, trafi do Zbąszy-nieckiej Akademii Piłkarskiej.

Specjalna komisja rozdzieliła pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. I tak Zbąszyniecka Akademia Piłkarska dostanie 125,8 tys. złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na organizację zajęć i szkoleń dla osób sportowo uzdolnionych. Ludowy Klub Sportowy Sokół dostanie 38 tys. zł na organizację i wspieranie klubów sportowych. Natomiast Strefa Piłki Siatkowej dostanie 45,8 tys. złotych. Także na wspieranie klubów, organizację meczów i rozgrywek. Także tych na szczeblu krajowym.

Równo 5 tys. zł trafi do ZHP w Zbąszynku, a 2,4 tys. zł do Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko Semafor na organizację różnego rodzaju rozgrywek, piłkarskich i innych. Przykładowo ZHP ma m.in. zorganizować obóz szkoleniowo - wypoczynkowy w Pszczewie a Semafor trzy turniej piłkarskie.

W dziedzinie kultury i sztuki pieniądze dostaną:

Stowarzyszenie Klub Seniora Pogodna Jesień - 3 tys. zł, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Dąbrowieckiej - 10,5 tys. zł, Świebodziński Związek Kresowian, koło w Kosieczynie - 4,5 tys. zł, ZHP w Zbąszynku - 5 tys. zł. Pogodna Jesień ma m.in. integrować seniorów poprzez różnego rodzaju wyjazdy, nie tylko w kraju, ale też za granicę. W przypadku stowarzyszenia miłośników kultury dąbrowickiej chodzi o organizację XXIII Dąbrowickiego Spotkania Folklorystycznego ,,U progu lata”, a także o wędrówki Szlakiem Kozła. Związek Kresowian ma także za zadanie integrowanie swoich członków oraz upowszechnianie tradycji, kultury i historii osób, które przyjechały do Polski z Kresów.

Natomiast, gdy chodzi o ochronę i promocję zdrowia to dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, koło w Zbąszynku przyznano 4 tys. zł, a dla Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Słabowidzących z powiatu świebodzińskiego 1,5 tys. zł. Stowarzyszenie diabetyków ma promować zdrowie i aktywne życie, natomiast osób niedowidzących - prowadzić różnego rodzaju profilaktykę, rehabilitację oraz integrować członków stowarzyszenia

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.