Lucyna Makowska

Ponad sto osób szukało starszego mężczyzny!

Mężczyzny szukali policjanci, strażacy, rodzina i znajomi. Fot. KPP Żary Mężczyzny szukali policjanci, strażacy, rodzina i znajomi.
Lucyna Makowska

Wyziębionego i bardzo wycieńczonego 90-latka znaleziono cztery kilometry od domu, po trzech dniach intensywnych poszukiwań.

Hieronim Kaczmarek w zeszłą środę, ok. 17.00 wyszedł na spacer. Do wieczora nie pojawił się w domu, co zaniepokoiło rodzinę seniora, która przed 22.00 powiadomiła o zaginięciu policję.

Poszukiwania prowadzono przez całą noc i następny dzień, gdy w teren ruszyły ekipy policjantów z Żar, Trzebiela, Lubska. Dołączyli do nich strażacy z OSP Lubanice i zawodowi strażacy z komendy w Żarach. W sumie w poszukiwania zaangażowanych było grubo ponad 100 osób. Do akcji wykorzystano kamerę termowizyjną i przewodników z psami tropiącymi.

Metr po metrze sprawdzano teren wokół miejsca zamieszkania mężczyzny, okoliczne lasy, pola, okolice cmentarza, kościół, spenetrowano też okoliczne miejscowości. Teren był sprawdzany także przy pomocy helikoptera.

W czwartek ok. 18.00 zauważył go jeden z członków rodziny uczestniczący w poszukiwaniach. Starszy pan był bardzo wyziębiony i wycieńczony. Mężczyznę okryto ubraniami i wezwano na miejsce pogotowie.

Służby medyczne przetransportowały staruszka do szpitala w Żarach.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.