Patryk Drabek

Poprawczak za zabójstwo? Na razie Weronika G. przebywa w schronisku

Poprawczak za zabójstwo? Na razie Weronika G. przebywa w schronisku
Patryk Drabek

Weronika G., która zdaniem śledczych powinna odpowiadać za zabójstwo w Piekarach Śląskich, nie trafiła jeszcze do zakładu poprawczego.

Weronika G., która zdaniem śledczych powinna odpowiadać za zabójstwo w Piekarach Śląskich, nie trafiła jeszcze do zakładu poprawczego.

Do zbrodni doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia 2016 roku w Piekarach Śląskich. 68-letnia Róża K. została kilka razy uderzona w głowę obuchem siekiery, a sprawcy skrępowali jej jeszcze ręce i nogi. Chcieli ukraść pieniądze.

Weronika G., która - zdaniem prokuratury - dokonała zbrodni wspólnie z Pawłem D., po roku od morderstwa została zwolniona ze schroniska dla nieletnich. Taka była decyzja Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach (Wydział III Rodzinny i Nieletnich). Podejrzana o brutalne zabójstwo - po decyzji sądu - przez półtora miesiąca cieszyła się wolnością, mimo że w szczególnych przypadkach sąd mógł przedłużyć ten pobyt. Weronika G. miała trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, ale... nie było w nim miejsc. W takiej sytuacji wróciła do domu i - pod nadzorem kuratora sądowego - korzystała z życia. W internecie można było znaleźć zdjęcia uśmiechniętej nastolatki bawiącej się w dyskotece.

Po naszej interwencji sprawą zajęło się Ministerstwo Sprawiedliwości. G. ostatecznie trafiła do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a 14 kwietnia zeszłego roku minister sprawiedliwości zażądał, by podjąć wobec sędziego czynności dyscyplinarne i zwrócił się w tej sprawie do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach. Ostatecznie odmówiono wszczęcia postępowania, na nic zdało się także zażalenie ministra Zbigniewa Ziobry.

Jak dalej potoczyły się losy Weroniki G.? W sprawach nieletnich wyłączona jest jawność. Wiadomo jednak, że Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach orzekł, że Weronika G. ma trafić do zakładu poprawczego. Tak się jednak nie stało.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.