Poprawicie kondycję i zgubicie tłuszczyk w Gostycynie

Czytaj dalej
Fot. archiwum UG Gostycyn
Janina [email protected]

Poprawicie kondycję i zgubicie tłuszczyk w Gostycynie

Janina [email protected]

Mieszkańcy gminy Gostycyn moją swobodny dostęp do siłowni i fitness.

Od kwietnia 2015 roku w gminie Gostycyn jest koordynator sportu - Marek Szweda. To on wpadł na pomysł lepszego wykorzystania pomieszczeń w hali sportowej.

- Chcemy rozruszać ludzi i zachęcić ich do uprawiania sportu - mówi Marek Szweda. - Ułożyłem plan i harmonogram działania. Przedstawiłem w urzędzie i spodobało się. Postanowiliśmy rozbudować salę fitness i zrobić siłownię z prawdziwego zdarzenia.

Koordynator ma fachowe wsparcie w postaci córki - Kingi Szwedy, mistrzyni fitness i jej partnera. - Przygotujemy specjalne zestawy do ćwiczeń. Wydrukujemy zestawy ćwiczeń na kartkach, chętni będą mogli się z nimi zapoznać, wziąć do domu i przeanalizować je. Ja, w miarę swoich umiejętności będę pomagał. Jeśli ja sam nie będę w stanie komuś pomóc, na pewno moja córka znajdzie radę - dodaje Szweda. - Zapraszam młodzież i dorosłych. Przebudowane pomieszczenia są bardzo estetyczne. Jest sprzęt z atestem, nowoczesny, z obciążeniem dla pań i panów. Można poprawiać kondycję i wyrabiać mięśni.

W wyniku przeprowadzonych zmian adaptacyjnych powstały zupełnie nowe pomieszczenia. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem pań na tzw. zajęcia kwalifikowane związane z rozwijaniem nabytych umiejętności jest też salka rehabilitacyjna - fitness.

Drugie pomieszczenie utworzono głównie z myślą o męskiej części społeczeństwa. W pomieszczeniach siłowni jest zespół maszyn pozwalających kształtować sylwetkę. Dodatkowo dokupiono nowe maszyny i urządzenia pozwalające ćwiczącemu jeszcze bardziej kształtować sylwetkę, angażując w trakcie ćwiczeń przeróżne grupy mięśniowe. Zupełnie nowym rozwiązaniem zastosowanym w niniejszym pomieszczeniu jest również wykonanie podłoża ze specjalnej maty złożonej z kwadratowych modułów z granulatu gumowego mającego za zadanie m.in. minimalizować obciążenia kończyn dolnych przy ćwiczeniu ze znacznym obciążeniem. Maty zwiększają komfort bezpieczeństwa użytkowników siłowni.

Odpłatność za korzystanie jest symboliczna, a planowane jest wprowadzenie karnetów na jeszcze korzystniejszych warunkach. Prace adaptacyjne zostały wykonane przez pracowników gospodarczych urzędu.

- Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą centrum sportowo-rehabilitacyjnego w Gostycynie - zachęcają w urzędzie. - W razie pytań należy dzwonić do koordynatora i z nim umawiać się na konkretne terminy - 531 996 020.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.