NFZ Śląski Oddział Wojewódzki w Katowicach

Porcja zdrowych nowości w portalu Diety NFZ

Porcja zdrowych nowości w portalu Diety NFZ
NFZ Śląski Oddział Wojewódzki w Katowicach

W portalu diety.nfz.gov.pl pojawił się nowy program żywieniowy przygotowany specjalnie dla kobiet z zespołem policystycznych jajników. Ponadto plan żywieniowy dla cukrzyków został rozbudowany o kolejne przepisy. Z diet od Narodowego Funduszu Zdrowia korzysta ponad 780 tys. osób. Portal jest bezpłatny i oferuje przepisy na zdrowe, proste, i smaczne dania, które można przygotować samodzielnie w domu.

Dlaczego warto korzystać z portalu Diety NFZ?

Portal Narodowego Funduszu Zdrowia promuje zdrowe nawyki żywieniowe i wspiera osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniej diety. Przepisy są zdrowe i smaczne. Do tego są proste i szybkie w przygotowaniu.

Portal oferuje:

Bez logowania można pobrać bezpłatny jadłospis na 3 dni. Po założeniu konta użytkownik otrzymuje menu na 28 dni.

Kolejne przepisy do wyboru i nowy plan żywieniowy

Korzystanie z portalu Narodowego Funduszu Zdrowia jest bezpłatne. Podobnie jak wszystkie materiały edukacyjne, które można znaleźć i pobrać z portalu.

Stale rozwijamy nasz portal diety.nfz.gov.pl. Pojawiają się w nim nowe i praktyczne funkcjonalności. Poszerzamy również ofertę planów żywieniowych i bazę przepisów, w już dostępnych jadłospisach. To, co wyróżnia Diety NFZ, to przepisy przygotowane specjalnie dla osób z konkretnymi problemami zdrowotnymi, np. dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, czy chorych na otyłość — podkreśla Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Niedawno w portalu pojawiły się:

Plan DASH PCOS powstał z myślą o kobietach ze zdiagnozowanym zespołem policystycznych jajników. W tej chorobie odpowiednia dieta może wspomóc leczenie i zmniejszyć ryzyko powikłań.

Dieta DASH PCOS w połączeniu z aktywnością fizyczną jest dużym wsparciem w leczeniu zespołu policystycznych jajników. Głównym założeniem tej diety jest zadbanie o zaopatrzenie organizmu w składniki odżywcze o działaniu przeciwzapalnym i niskim indeksie glikemicznym.

Nowe funkcjonalności

Oprócz nowych posiłków portal zyskał nowe, praktyczne funkcje dla każdego użytkownika.

Portal oferuje już:

Diety NFZ w liczbach

Z portalu diety.nfz.gov.pl korzysta już ponad 780 tys. osób.

35% użytkowników, którzy pobierają nasze darmowe jadłospisy z portalu Diety NFZ, to osoby, których BMI (ang. Body Mass Index, czyli wskaźnik proporcji wzrostu do wagi.) jest prawidłowe. Oznacza to, że mimo prawidłowej wagi, chcą z nami dbać o swoje nawyki żywieniowe. 33% użytkowników to osoby, które mają nadwagę. Z portalu korzystają także osoby z otyłością oraz niedowagą.

48% naszych użytkowników deklaruje, że ich aktywność fizyczna jest niska. A 25% zaznacza jej całkowity brak.

Który plan jest najpopularniejszy?

Najwięcej użytkowników korzysta z planu żywieniowego Nadwaga i Otyłość (33,4% wszystkich planów). Drugim najczęściej wybieranym planem jest Classic (31,3% wszystkich planów). Użytkownicy coraz częściej decydują się też na rodzinny plan żywieniowy, dzięki któremu można przygotować zbilansowane posiłki dla całej rodziny.

Spróbuj!

Bezglutenowe placuszki z marchwi i dyni

Składniki:

Przepis:

Płatki jaglane zmiksuj na mąkę. Warzywa dokładnie opłucz. Dynię i marchewkę obierz i zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Wymieszaj startą dynię i marchewkę. Dodaj jajko, olej i przyprawy oraz zmiksowane płatki. Całość dokładnie wymieszaj. Wyłóż na blachę z papierem do pieczenia i łyżką formuj placuszki. Piecz w temperaturze 180 stopni przez około 15 minut, do momentu, kiedy placki będą rumiane

NFZ Śląski Oddział Wojewódzki w Katowicach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.