Paulina Musialska

Porodówka będzie zawieszona na czas planowanego remontu

Porodówka będzie zawieszona na czas planowanego remontu Fot. fot. Szpital Zawiercie
Paulina Musialska

Remont oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu wzbudził spore zaniepokojenie wśród pacjentek. Wszystko przez plotki o planowanym zamknięciu oddziału. Dyrekcja szpitala zapewnia, że jest to tylko rozwiązanie na czas prac budowlanych.

W kwietniu ma ruszyć modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Temat jest kontrowersyjny dla mieszkańców. Wszystko przez informacje, że oddział zostanie zamknięty na stałe. Wywołało to spory niepokój wśród ciężarnych pacjentek szpitala. Obawiają się, bo na kilka tygodni przed porodem nadal nie wiedzą, gdzie będą rodzić. Mieszkańcy obawiają się także, że oddział faktycznie zostanie zlikwidowany i poród będzie wiązać się z długimi podróżami. A już teraz mieszkańcy gmin Żarnowiec lub Szczekociny mają do pokonania ok 50 km.

Dyrekcja zawierciańskiego szpitala uspokaja. Porodówka wróci do funkcjonowania, gdy zakończy się remont. Wcześniej musi być zamknięta ze względu na bezpieczeństwo małych pacjentów oraz ich matek.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.