Piotr Sobierajski

Porodówka w Dąbrowie nie działa. Sosnowiec zaprasza

Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o, dysponuje fachową kadrą. Zaopiekuje się także pacjentkami z sąsiedniej Dąbrowy Górniczej Fot. Grzegorz Goik Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o, dysponuje fachową kadrą. Zaopiekuje się także pacjentkami z sąsiedniej Dąbrowy Górniczej
Piotr Sobierajski

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej zawiesiło działalność oddziału położniczego i noworodkowego. Będą zamknięte od 1 do 31 października tego roku. Powodem tych zmian jest remont, jaki zaplanowany został w tej placówce medycznej. A co z pacjentkami?

Jak informuje dąbrowski szpital w tym czasie będzie remontowany oddział położniczy oraz oddział neonatologiczny. Zagłębiowskie Centrum Onkologii uzyskało wcześniej zgodę Wojewody Śląskiego oraz dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na czasowe zaprzestanie działalności obu tych oddziałów przez najbliższy miesiąc.

Gdzie teraz rodzić?

Gdzie zatem mają się teraz kierować przyszłe mamy, które zamierzały urodzić swoje maluchy w dąbrowskiej placówce?

- Zagłębiowskie Centrum Onkologii wystąpiło do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Spółka z o.o., Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach sp. z o.o. z wnioskiem o realizację świadczeń z zakresu położnictwa i neonatologii na rzecz pacjentów z obszaru Dąbrowy Górniczej. Za utrudnienia przepraszamy - informuje dyrekcja dąbrowskiego szpitala.

W sąsiednim Sosnowcu na razie nie brakuje miejsc, więc jeśli zbliża się termin porodu, to lepiej od razu skierować tam swoje kroki.

W dalszej części:

 • Ilu pacjentek z Dąbrowy spodziewają się w Sosnowcu
 • Co nowego dla rodzących jest w tym szpitalu
 • Dlaczego dąbrowska porodówka nie miała dobrej passy
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.