Porozmawiajmy o Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz / archiwum
Tomasz Maleta

Porozmawiajmy o Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Tomasz Maleta

Ten cel przyświeca konsultacjom, w których magistrat pyta o opinię mieszkańców na temat zagospodarowania dawnego Placu Uniwersyteckiego. Urzędnicy chcą poznać oczekiwania białostoczan co do tej przestrzeni w centrum. Wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania: Czy Pana/Pani zdaniem potrzebna jest zmiana zagospodarowania Placu NZS? Jak powinno zmienić się zagospodarowanie i przeznaczenie Placu NZS?

Jeśli Rynek Kościuszki jest sercem miasta, to Plac NZS jego płucem (drugim - rondo Lussy). To prawda, że przed ponad dekadą udało się w końcu po latach dyskusji utworzyć deptak będący namiastką tradycyjnego rynku mieszczańskiego, którego Białystok przez historię był pozbawiony. Zapewne teraz też pojawią się głosy, że skoro udało się raz, to może i kolejny fragment miasta może zostać wyłączony z ruchu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.