Poseł Pięta o Ślązakach: Korfanty kazałby do was strzelać

Czytaj dalej
Fot. arc
Arek Biernat

Poseł Pięta o Ślązakach: Korfanty kazałby do was strzelać

Arek Biernat

Poseł Stanisław Pięta z PiS znów zaskakuje. Tym razem dość ostro wypowiedział się podczas dzisiejszych obrad Sejmu. Korfanty i Mackiewicz kazaliby do Was strzelać! - powiedział poseł Stanisław Pięta z PiS do wnioskodawców projektu ustawy o mniejszości śląskiej i języku śląskim. Poniżej jego wypowiedź z mównicy.

Poseł Pięta dzisiaj w Sejmie o Ślązakach

Jeśli chodzi o postacie do których pan był uprzejmy się odwołać, wydaje mi się, że zna pan historię, zna pan historię działalności Wojciecha Korfantego, zna pan literaturę, zna pan książki wielkiego polskiego pisarza Józefa Mackiewicza.

Naprawdę w mojej ocenie jest ogromnym nadużyciem podpieranie się tymi postaciami przy tej inicjatywie. Przecież panie przewodniczący, zarówno Korfanty, jak i Mackiewicz, oni kazaliby strzelać do was - mówił dziś z mównicy sejmowej Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Ja wierzę, że zarówno wszyscy, którzy tutaj siedzimy na tej sali i członkowie pańskiej organizacji, wszystkim nam zależy na tym, żeby się Śląsk rozwijał. Natomiast drogę, którą państwo obraliście, to jest droga konfrontacji, budowania napięć, a nie wspólnej pracy dla dobra wspólnego.

Naprawdę panie przewodniczący, przychodząc tutaj za te słowa o małpie, która zepsuła zegarek pan powinien przeprosić. Pan wie, co się dzieje dzisiaj na Śląsku. Pan wie, jak rabunkowo prowadzone jest wydobycie węgla. Jakie oszustwa są przy przeróbce, przy sprzedaży. Wie pan kto to robi, to robią pańscy koalicjanci. I pan będzie tutaj domagał się takich rozwiązań, które pan proponuje.

Co sądzicie o tej wypowiedzi posła Pięty? Zgadzacie się z nią? Zapraszamy do dyskusji


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Arek Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.