Posłuchamy pięknych kolęd

Czytaj dalej
Fot. Piotr Idem
Alicja Kalinowska

Posłuchamy pięknych kolęd

Alicja Kalinowska

Wystawa, koncert kolęd i przedstawienie teatralne dla dzieci to tylko trzy propozycje jakie na styczeń zaplanował Wąbrzeski Dom Kultury.

Najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne usłyszymy w wykonaniu m.in.: chóru Cantate Domino, scholii Promyk Jutrzenki i zespołów wokalnych działających w miejskich szkołach podstawowych. Wystąpi również orkiestra dęta pod batutą Rafała Sójki. Koncert zaplanowano na 17 stycznia w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Początek o godz. 19.15.

Spektakl teatralny „Warkocz Królewny Wisełki” zaplanowano na 26 stycznia. To będzie kolejna już wizyta aktorów z krakowskiego teatru Art - Re. Tym razem zabiorą oni najmłodszych w świat baśni, której główną bohaterką jest Królewna Wisełka. Czy uda się jej uratować gród przed panującą i niszczącą suszą? Jaką nazwę będzie nosiła rzeka, która powstanie? Na te pytania odpowiedzi otrzymają dzieci, które przyjdą do domu kultury na to przedstawienie. Początek spektaklu o godz. 11. Bilety w cenie 2 zł.

Natomiast na 14 stycznia w galerii WDK zaplanowano wystawę malarską „Senne marzenia”. Autorką obrazów jest Justyna Janowska. Wernisaż o godz. 17.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.