Pośredniaki z województwa łódzkiego znajdą ci bardzo płatną pracę (stawki, wymagania)

Czytaj dalej
Alicja Zboińska

Pośredniaki z województwa łódzkiego znajdą ci bardzo płatną pracę (stawki, wymagania)

Alicja Zboińska

Nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie można zarobić zgłaszając się do firmy za pośrednictwem powiatowego urzędu pracy. Wbrew obiegowym opiniom także w pośredniakach można znaleźć coraz lepiej płatne oferty pracy. Takich, w których miesięczna pensja zaczyna się od 6 albo 7 tysięcy złotych, w województwie łódzkim jest kilkadziesiąt.

Od 10 tys. zł zaczyna się pensja menadżera imprez, którego poszukuje firma z Nieborowa. Wymagania, jakie stawia przyszły pracodawca wyjątkowo nie są zbyt wysokie. Najważniejsze to wykształcenie wyższe oraz obsługa komputera. Pracodawca oczekuje, że za tę pensję pracownik będzie organizował imprezy turystyczne i inne, a także nawiązywał kontakt z klientem i go następnie podtrzymywał.

Takie oferty w pośredniakach pojawiają się coraz częściej. Starania pracodawców nie dziwią - gdyż jak wynika z badań firmy Work Service już co druga polska firma ma problem ze znalezieniem pracowników. Jednym ze sposobów, by z tym walczyć jest podnoszenie pensji.

Potwierdza to Krzysztof Cybulski, doradca klienta instytucjonalnego z Powiatowego Urzędu Pracy w Pajęcznie.

- Wynagrodzenia proponowane przez pracodawców wzrosły i to znacząco - mówi Krzysztof Cybulski. - Coraz częściej pensje zaczynają się od 3 tys. zł i to netto, a niektóre są jeszcze wyższe. Nie brakuje także naprawdę dobrze płatnych ofert, ale wówczas wymagania także są wywindowane.

To właśnie w urzędzie pracy w Pajęcznie pojawiła się oferta zatrudnienia z pensją zaczynającą się od 7,5 tys. zł brutto. Tyle firma z gminy Kiełczygłów jest skłonna zapłacić specjaliście ds. handlu, który bardzo dobrze zna język niemiecki i to zarówno w mowie jak i w piśmie. Główne zadanie to poszukiwanie nowych kontaktów handlowych, ich budowanie, a następnie utrzymywanie. Dla tego pracodawcy oprócz znajomości języka niemieckiego liczą się także wyższe wykształcenie, ale głównie stawia on jednak na tzw. miękkie umiejętności. Liczą się: życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, czyli predyspozycje psychologiczne.

- Rynek pracy się zmienia, takich ofert przybywa - dodaje Krzysztof Cybulski. - Cenieni są specjaliści, im znacznie łatwiej znaleźć pracę i także lepiej płatną. Osoby, które mają konkretny fach w ręku, są np. stolarzami, murarzami, frezerami, mogą liczyć na znacznie lepsze zarobki niż absolwenci studiów humanistycznych.

"W cenie" są także kierowcy, zwłaszcza samochodów ciężarowych. W zestawieniu najlepiej płatnych ofert pracy z pośredniaków w naszym regionie widnieją zarówno kierowca samochodów ciężarowych z naczepą jak i kierowca autotransportera. Pierwszy ma szansę na pensję, która zaczyna się od 7 tys. zł brutto. Praca odbywa się od poniedziałku do piątku, firma chwali się tym, że zapewnia wolne weekendy, które kierowca może spędzić z rodziną. Szczególnych umiejętności mieć nie trzeba, głównie prawo jazdy odpowiedniej kategorii, a także uprawnienie do przewozu rzeczy. Liczy się też doświadczenie.

Pensja kierowcy autotransportera zaczyna się od 7,5 tys. zł brutto. Transport wykracza poza granice kraju, a wymagania ograniczają się jedynie do prawa jazdy kategorii C oraz E. Firma oferuje umowę o pracę i to od razu na czas nieokreślony.

- Znalezienie chętnych do pracy nie jest proste - przyznaje Iwona Łuźniak z firmy Kampol, która m.in. produkuje dla gołębi. - Poszukujemy ich różnymi kanałami, zgłaszamy zapotrzebowanie także do urzędu pracy. Liczy się to, co dana osoba sobą reprezentuje. Ważne są kompetencje.

Firma Kampol poszukiwała m.in. kierowcy oraz specjalisty ds. handlu. W końcu się udało, ale wymagało to dużo zabiegów.

Specjaliści z portalu wynagrodzenia.pl przygotowali listę zawodów, które nie wymagają ukończenia studiów, a pozwalają osiągnąć wysokie zarobki. Na tej liście znalazł się m.in. organizator imprez, który otwiera listę najlepiej płatnych ofert z naszego województwa. Wysoko w zestawieniu jest także handlowiec, czyli specjalista ds. handlu. To także jedne z lepiej płatnych ofert w Łodzi i całym województwie łódzkim.

Lista tego portalu uwzględnia także analityka internetu, czyli kolejnego dobrze płatnego zawodu z naszych pośredniaków. Nie trzeba mieć skończonych studiów, by zostać ilustratorem. To kolejny dobrze płatny zawód według portalu.

Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.